Kapadokya’da özgün deneyimler sunan Türkiye’nin ilk destinasyon festivali “Cappadox“ 5 . edisyonu ile Uçhisar’da başladı. Yerel ve ulusal sanatçıları, tüm dünyadan katılımcılar ile buluşturan kültür festivali büyük ilgi görüyor.

Uçhisar Belediye Başkanı Abdullah Çamcı Cappadox Festivali kapsamında Uçhisar çarşı meydanına kurulan atölye etkinliklerini ve satış stantlarını ziyaret etti. Festivalin Kasabamız turizmine önemli bir katkı sağlayacağını belirten Başkan Çam; festival alanındaki tüm katılımcılar ile yakından ilgilendi.

Cappadox yıllar sonra yeniden Kapadokya'da kapılarını açtı.

Kapadokya’da en son 2018 yılında düzenlenen düzenlenen Türkiye’nin ilk destinasyon festivali Cappadox, Uçhisar-Göreme’yi merkezine alan ve çevredeki vadilere yayılan geniş bir coğrafyada yeniden kapılarını açtı.

İlki 2015’te Kapadokya Çarpması başlığı altında düzenlenen Cappadox festivali, 2016’da Gelin Bahçemizi Ekelim, 2017’de Dünyadan Çıkış Yolları ve 2018’de ise Sessizlik temasıyla izleyicilerle buluştu.

6 yıl sonra tekrar hayat bulan Cappadox 2024 Festivali, Volkswagen ana sponsorluğunda, Yapı Kredi ve +1 katkılarıyla düzenleniyor.

Ve Kapadokya'da Uçhisar, Göreme ve Avanos'u kapsıyor.