banner461

Özkonak'da altın arama girişimleri protesto edildi

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesinde altın madeni açma çalışması yapan Kanada şirketi bölge sakinleri ve bazı siyasi parti teşkilatları tarafından protesto edildi.

banner15
Özkonak'da altın arama girişimleri protesto edildi
17 Aralık 2020 Perşembe 16:41

banner143
banner134

Nevşehir’in Avanos ilçesinde bölgenin içme sularının da bulunduğu Ziyaret dağındaki bölgede yabancı bir şirketin altın arama çalışmaları başlattığı iddiaları için ÖZKONDER Başkanı Enver Göçek tarafından basın açıklaması düzenledi.

Özkonak Yeraltı Şehri Önünde Özkonaklılar Derneğinin (ÖZKONDER) tarafından düzenlenen basın açıklamasına CHP Nevşehir İl ve Avanos ilçe yönetimi ile İYİ Parti Nevşehir ve Avanos İlçe yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuya ilişkin İYİ Parti Avanos İlçe Başkanı Gökçen Aker yaptığı açıklamada; "İYİ Parti olarak Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay ve tüm ilçe başkanlarımızla yeraltı şehri önünde yapılan bu protestoya tam kadro destek verdik. Doğa katliamına karşı başından beri cansiperane görüşmeler yapan, gece gündüz çalışarak emek veren İyi parti İstanbul İl eski yöneticimiz, işadamı Özkonaklı Ahmet Erdemli'yi ve Mahmut Özdemir'i ayrıca tebrik ediyorum..." dedi.

Haber: Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.