banner461

Demir Nevşehir'de Açılan Yaz Kurslarını Ziyaret Etti

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın MURAT DEMİR ve Şube Müdürü Ramazan BIYIKLIOĞLU ile birlikte ilimizdeki ortaokullarda 5. 6. 7. ve 8. sınıf düzeylerinde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına ve Merkezi Sistem Ortak Sınavlarına hazırlık amacıyla açılan destekleme ve yetiştirme yaz kurslarını ziyaret etti.

banner15
Demir Nevşehir'de Açılan Yaz Kurslarını Ziyaret Etti
01 Ağustos 2017 Salı 19:45

banner517
banner134
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın MURAT DEMİR ve Şube Müdürü Ramazan BIYIKLIOĞLU ile birlikte ilimizdeki ortaokullarda 5. 6. 7. ve 8. sınıf düzeylerinde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına ve Merkezi Sistem Ortak Sınavlarına hazırlık amacıyla açılan destekleme ve yetiştirme yaz kurslarını ziyaret etti. Okul müdürlerinden açılan kurslar ile ilgili bilgi alan Sayın DEMİR , “Değerli meslektaşlarım eğitim öğretimin tatil olduğu yaz döneminde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görev aldığınız için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi. Ayrıca, geçtiğimiz yıl Nevşehir’in Merkezi Sistem Ortak Sınavlarındaki başarı durumunda yükselme olduğunu, fakat bunun ilimiz için yeterli olmadığını ve hep birlikte daha çok çalışarak bu eğitim öğretim döneminde ilimizin mevcut başarısını artırmamız gerektiğini ifade eden Sayın DEMİR, MEB tarafından hazırlanan kazanım kavrama testlerinin açılan kurslarda öğretmenlerce uygulanmasının sınav başarısına olumlu katkı sağlayacağını belirtti. Bununla birlikte ,bu öğretim yılında Nevşehir il Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından Nevşehir’de kaliteyi Artırma Projesi kapsamında kurulan Kazanım Testleri Takip Sistemi ile kazanım kavrama testlerinin okullarımızda açılan kurslarda uygulanmasının takip edileceğini ve böylece başarımızın daha da artacağını vurguladı.

Öğrencilerle de sohbet eden Sayın DEMİR; “Sevgili gençler bu sıcak yaz günlerinde daha iyi bir eğitim için okulunuzda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılıyorsunuz, bunun için sizi kutluyorum. Tabi eğitiminizin bundan sonraki dönemi sizin geleceğinize yön verecek. Bunun için bu süreci çok iyi değerlendirirseniz bu yıl gireceğiniz Merkezi Sistem Ortak Sınavlarında yüksek puan alarak iyi bir liseyi, lisenin ardından iyi bir üniversiteyi kazanabilirsiniz. Kurslarla beraber Bakanlığımızın sizler için hazırladığı bilgi ağı EBA ’dan ve kazanım testlerinden de faydalanın, çok çalışmanın yanında aynı zamanda bol bol kitap okuyun” dedi.

Sayın DEMiR okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.