banner461

Nevşehir'de Öğretmenler için aşılama süreci başladı

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir il genelinde Öğretmenlerin Kovid-19 Aşı Planlaması Hakkında Duyuru yayınladı.

banner15
Nevşehir'de Öğretmenler için aşılama süreci başladı
26 Şubat 2021 Cuma 14:30

banner517
banner134

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların 1 Mart günü yüz yüze eğitime geçmesi nedeniyle öğretmenler için aşılama süreci başladı. Bu kapsamda Nevşehir il genelindeki öğretmenlerinde aşılacağı bildirildi.

Konuya ilişkin Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM VE EĞİTİM ÇALIŞANLARI COVİD-19 AŞISI İÇİN RANDEVUMUZU ALABİLİRİZ.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, öğretmenlerle birlikte 24.02.2021 tarihinde koronavirüs aşısı oldu. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, öğretmenlere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılmasıyla ilgili, Sağlık Bakanlığına 1 milyon 259 bin okul çalışanının listesini geçen haftalarda ilettiklerini söyledi.

Öğretmenlerimiz, e-Nabız Sistemi’nden, MHRS’den ya da 2023'e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilecek. Sonrasında yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşacak ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak.

Öğrencilere corona virüsü aşısı yapılacak mı?

Bu gelişmelerin ardından şimdi tüm gözler Öğrencilerin corona virüsü aşısının yapılıp yapılmayacağına çevrildi. Bu konuda henüz resmi bir açıklama ise yapılmadı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.