banner461

Rektör Aktekin ve Bakan Yardımcısı Ergezen, ‘24 Kasım Öğretmen Adaylarıyla Bir Araya Geldi

Rektör Aktekin ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Önceki Bakan Yardımcılarından Ergezen, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmen Adaylarıyla Bir Araya Geldi

banner15
Rektör Aktekin ve Bakan Yardımcısı Ergezen, ‘24 Kasım Öğretmen Adaylarıyla Bir Araya Geldi
24 Kasım 2021 Çarşamba 17:29

banner517
banner134

Rektör Aktekin ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Önceki Bakan Yardımcılarından Ergezen, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmen Adaylarıyla Bir Araya Geldi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler önceki Bakan Yardımcılarından, Rekabet Kurumu Kurul Üyesi Ayşe Kardaş Ergezen’in katılımlarıyla  ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği’ düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla NEVÜ Eğitim Fakültesi tarafından Eğitim Fakültesi Şehit Eren Bülbül Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler önceki Bakan Yardımcılarından ve Rekabet Kurumu Kurul üyesi Ayşe Kardaş Ergezen, Fakülte Dekanları, Akademik ve idari birim yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğretmen adayı öğrenciler katıldı.     

Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaparak öğretmenliğin dünyanın en saygın mesleklerinden biri olduğunu ve toplumların geleceğini inşa ettiğini vurgulayan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, öğretmenler gününün tarihçesine, dünya çapındaki öğretmen yetiştirme tekniklerine, bir öğretmenden beklenen özelliklere ve beklentilere de değindi.

Artan okul sayısı ve beraberinde değişen toplumun bakış açısı ile birlikte öğretmene dair yeni tanımlar da oluşabileceğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Aktekin konuşmasının devamında;  “İşini iyi yapmaya çalışan herkes her meslekte olduğu gibi bu meslekte de saygınlık görecektir. Geleceğin öğretmenleri olarak sizler alanlarınızda bilgi sahibi olun ve kendinizi iyi yetiştirin.

Üniversitelerden edinilen bilgiler kişiye ancak alanıyla ilgili mesleki genel çerçeveler çizebilme yetisi sağlar.  Devamındaki süreçte edinilecek bilgi, beceri, tutum ve değerler kişisel gayretlere bağlıdır.  Eğitim, bilinç, şuur ve dava gerektiriyor. Sizlerden ricamız, öğretmenliği kişilik kimlik meselesi, bir hayat biçimi olarak benimseyin. Sadece gelirinizi kazanacağınız bir meslek olarak görmeyin” diye kaydetti.  

Adayların, entelektüel yapılarını geliştirerek iyi bir gözlemci olmalarını, tutum ve değer kazanma konusunda gayret göstermelerini de isteyen Rektör Prof. Dr. Aktekin, “Üniversite olarak sosyal öğrenci profiline değer veriyoruz. Ders çalışmanın yanı sıra öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmaları kendilerini geliştirmeleri açışından çok kıymetli ve eşsiz bir fırsat. Bu doğrultuda, üniversite olarak öğrencilerimize imkanlar dahilinde her türlü desteği vermekteyiz” diye ifade etti.  

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler önceki Bakan Yardımcılarından ve Rekabet Kurumu Kurul üyesi Ayşe Kardaş Ergezen ise yaptığı konuşmada, Nevşehir Valiliği ile gerçekleştirilen gençlik bakanlığı projesi Migarts ile sanat ve sporun gücüyle göç derneklilerini birleştirerek sosyal uyum ve entegrasyon içinde çalıştıklarını dile getirirken,  öğretmen adaylarına da “çocuklara sadece bilgi öğretmek değil, hoşgörü, insanlık, toleransla daha iyi nasıl öğretmen olunur”u da öğretirseniz kendi adıma çok memnun kalacağım” dedi.

Program sonunda ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Erdoğan Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’e, Prof. Dr. Semih Aktekin de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Ergezen’e çiçek takdim etti. Ayrıca programa katılan eğitim fakültesi öğrencilerine de çiçek takdim edildi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.