banner461

Rektör Kılıç, Kazakistan'ın Bağımsızlığının 21. Yıl Dönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resepsiyona Katıldı

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Kazakistan Cumhuriyeti'nin Bağımsızlığının 21. Yıl Dönümü ve Milli Günü’nde Ankara'da verilen resepsiyona katıldı.

banner15
Rektör Kılıç, Kazakistan'ın Bağımsızlığının 21. Yıl Dönümü Münasebetiyle Düzenlenen Resepsiyona Katıldı
18 Aralık 2012 Salı 16:43

banner134

 Resepsiyona; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen,  Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Canseyit Tüymebayev, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Kazakistan'ın Nevşehir Fahri Konsolosu Halil Uluer, yabancı misyon temsilcileri ve çok sayıda üst düzey yetkili katıldı. 

 

Kazakistan ile ilişkilerin bir kardeşlik ilişkisi olduğunun ifade edildiği Resepsiyonda, Türkiye ve Kazakistan’ın iki ayrı coğrafyada yaşayan, aynı dili, dini, kültür ve bir çok şeyi paylaşan Bir Millet olduğu vurgulandı.

 

Kazakistanlı yetkililer tarafından, Bağımsızlığının 21. yıl dönümünü ve Milli Gününü Türkiye'de kutlamaktan duyulan memnuniyet dile getirilerek Kazakistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişimine değinildi. Bağımsızlığını kazandığı günden bu güne en büyük destekçilerinin dost ve kardeş ülke Türkiye olduğu belirtilerek Kazakistan'da Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev önderliğinde atılan cesur adımlarla ekonomik ve siyası reformlar yapıldığı, hukuki altyapının oluştuğu ve ülkenin kısa zamanda dünya ülkeleri arasında önemli bir düzeye geldiği  kaydedildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.