banner461

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 11 Nisan'da Kayaşehir'den başlayacak

Nevşehir Valiliği, 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 1. etabı olan Nevşehir - Kapadokya etabı için hazırlıklar devam ediyor

banner15
22 Mart 2021 Pazartesi 09:50

banner517
banner134

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu organizasyonu, 11 Nisan’da Nevşehir'de start alacak ve 180'e yakın ülkede canlı olarak yayınlanacak. 

Bu kapsamda, 11 Nisan tarihinde ilimiz Nevşehir'den start alacak olan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 1. Etap değerlendirme toplantısı Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'in başkanlığında gerçekleştirildi.

Görüşmede, startına Nevşehir'in, ev sahipliği yapacağı tur ile ilgili genel olarak fikir alışverişinde bulunuldu.

Nevşehir - Kapadokya etabı için yarışmaya katılacak sporcular, 167.3 kilometrelik Nevşehir - Kapadokya etabında Nevşehir Kayaşehir'den start alarak, Paşabağları, Çavuşin, Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Ürgüp ve Avanos güzergahında yol alacak.

Bisikletçiler, peribacaları ve Kapadokya bölgesinin doğal güzellikleri arasında pedal çevirecekleri parkuru 4 kez geçerek tamamlayacak.

Nevşehir Kayaşehir'den başlayacak olan Nevşehir - Kapadokya etabı Ürgüp Meydanında sona erecek.

11 Nisan’da Kapadokya’da başlayacak olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Konya, Beyşehir, Alanya, Kemer, Kumluca, Elmalı, Göğübeli Zirve, Fethiye, Marmaris, Turgutreis, Bodrum etaplarından sonra 18 Nisan’da Kuşadası etabıyla sona erecek.

Tüm etaplarının toplam mesafesi 1280 km olan 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu TRT ve Eurosport ekranlarından canlı olmak üzere 20’yi aşkın kanalda 180’e yakın ülkeye yayınlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile ilgili açıklama yapan Vali Becel, organizasyonun Türkiye'ye ve Nevşehir'e büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Vali Becel, Kapadokya tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını belirterek, Kapadokya spor turizmine de ciddi katkılar sağlayacağını söyledi.

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun etapları ise şöyle:
1. etap: Nevşehir - Kapadokya (167.3 kilometre) (Kayaşehir)
2. etap: Konya-Konya (150 kilometre)
3. etap: Beyşehir-Alanya (218 kilometre)
4. etap: Alanya-Kemer (180 kilometre)
5. etap: Kemer-Elmalı (Göğübeli) (162 kilometre)
6. etap: Fethiye-Marmaris (137 kilometre)
7. etap: Marmaris-Turgutreis (182 kilometre)
8. etap: Bodrum-Kuşadası (162 kilometre)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.