banner461

Derinkuyu Belediyesi, Öğretmenler Onuruna Yemek Verdi

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy tarafından "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi.

banner15
Derinkuyu Belediyesi, Öğretmenler Onuruna Yemek Verdi
24 Kasım 2021 Çarşamba 23:55

banner517
banner134

Derinkuyu Belediyesi tarafından "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi.

Derinkuyu ilçe merkezi, kasaba ve köy okullarında görev yapan yaklaşık 350 Öğretmen, Belediye Başkanı Bülent Aksoy Tarafından Öğretmenler Günü Nedeniyle Onurlarına Verilen Proğramda Bir Araya Geldi.

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy'un ev sahipliğinde, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri'nde düzenlenen yemekli proğrama, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak, Derinkuyu ilçe merkezi ile, kasaba ve köylerinde bulunan okullarda görev yapan öğretmenler katıldı.

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, proğrama katılan öğretmenleri teker teker masalarında ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı, onlara karanfil takdim etti. 

Yaklaşık 350 Öğretmenin katılımında düzenlenen proğramda konuşan Başkan Aksoy; "Eğitim camiasının temel taşı olan öğretmenler ile aynı havayı teneffüs etmek, öğretmenler gününde hep birlikte olabilmek amacıyla bu programı organize ettiklerini ifade ederek, "Şu an burada sizlerle birlikte olabilmekten dolayı duyduğum memnuniyeti ifade edecek kelime bulamıyorum. Davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Her biriniz karanlığı aydınlatan birer ışıksınız. Sizlere minnet ve şükran duyuyoruz" dedi.

Derinkuyu Belediyesi olarak eğitim ve öğretimde başarı çıtasının yükselmesi için ilçemiz genelindeki tüm okulların, öğretmen ve öğrencilerin yanında olduğunu belirten Başkan Aksoy bu desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Aksoy konuşmasının sonunda; "Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Emeklilik hayatını yaşayan öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha en içten duygularımla tebrik ediyor, hepinize sevgi saygılar sunuyorum” dedi.
 

Kendileri için düzenlenen programa yoğun ilgi gösteren eğitimciler, Başkna Aksoy'a teşekkür ederken, meslektaşlarıyla birlikte yemek yiyip sohbet etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.