banner461

Nevşehir Alibey Camii'nde 15 Temmuz Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu

Nevşehir merkez Alibey Camii’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitler için mevlit okutuldu.

banner15
Nevşehir Alibey Camii'nde 15 Temmuz Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu
16 Temmuz 2021 Cuma 10:25

banner517
banner134

15 Temmuz darbe girişiminin 5. yılında Nevşehir Merkez Alibey Camii’nde öğlen namazı öncesi "15 Temmuz Şehitleri Anma ve Mevlit Programı" düzenlendi.

Nevşehir Valiliği himayesinde il müftülüğü tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Alibey Camii’nde Mevlit Programı düzenlenerek 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitler için dualar edildi.

Pandemi nedeniyle yoğun tedbirlerin alındığı mevlit programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Öğle namazı öncesi Nevşehir İl Müftülüğü ilahi grubu tarafından okunan mevlidin ardından tüm şehitler için dualar edildi.

"Allahım onları Bedir, Uhud ve Çanakkale şehitleriyle haşreyle"

Şehitler için okunan hatimlerin duasını yapan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, duasında "Ya Rab, 15 Temmuz gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milletimizin hürriyet ve iradesini tehdit eden bir ihanet karşısında hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden aziz şehitlerimizin her birini sonsuz rahmetine gark eyle. Bütün şehitlerimizi cennetinle ve cemalinle müşerref eyle Allah'ım. Onları Bedir şehitleriyle, Uhud şehitleriyle ve Çanakkale şehitleriyle birlikte haşreyle Allah'ım. 15 Temmuz gecesi hainlere, zalimlere, ihanet şebekelerine karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eyle" ifadelerini kullandı.

Programa, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran,  şehit yakınları, gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.