banner461

Nevşehir'de 335 temizlik görevlisi için kuralar çekildi

Nevşehir'de MEB İŞKUR üzerinden Okullara 335 TYP çalışanı temizlik görevlisi alacak! Okullara temizlik görevlisi alımı için kura çekimi tamamlandı.

banner15
Nevşehir'de 335 temizlik görevlisi için kuralar çekildi
02 Eylül 2022 Cuma 10:57

banner517
banner134

Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında okullarımızda 4,5 ay süreyle 335 temizlik işçisi çalıştırılması için Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile sözleşme imzalanmıştır.

Bu kapsamda çalışacaklar için Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü başvuruları almıştır. Noter Kurası Nevşehir Valiliğince oluşturulan komisyon huzurunda gerçekleştirildi.

Kura çekimi Nevşehir Valiliği toplantı salonunda bugün saat 10:15'de başladı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nevşehir İŞ-KUR İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği okullarımızda, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 4,5 ay süreyle çalıştırılacak 335 temizlik işçisi için kura çekimi noter eşliğinde yapıldı.

Nevşehir 6. Noter Başkatibi İbrahim Özsoy tarafından çekilen kuraya, Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, İŞKUR Müdür Vekili Şinasi İnanıcı ve iş için başvuru yapan vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Merkezde çalıştırılmak üzere 200, Acıgöl’de 20, Avanos’ta 20, Derinkuyu’da 21, Gülşehir’de 15, Hacıbektaş’ta 10, Kozaklı’da 10 ve Ürgüp’te 39 toplamda ise 335 kişi alınacak.
 

Kesin sonuçlar açıklandığında liste olarak FİB Haber'de paylaşılacaktır.

Kurada ismi çıkanlar 5 Eylül Pazartesi günü okullarda göreve başlayacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.