banner461

Nevşehir'de bıçaklar kurban için bileniyor

Nevşehir'de Kurban Bayramı’na sayılı günler saatler bıçak bileyicilerinin hummalı çalışması devam ediyor.

banner15
Nevşehir'de bıçaklar kurban için bileniyor
30 Temmuz 2020 Perşembe 16:10

banner517
banner134

Nevşehir'de Kurban Bayramı nedeniyle bıçakçı esnafında iş yoğunluğu artamaya başladı. Bayram hazırlığını sürdüren esnaf, vatandaşların kurban ve et kesimlerindeki bıçak ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına hız verdi. 

Bayram arefesinde kurban kesecek vatandaşlar evlerinde bulunan ve körelen bıçakları biletmek için bıçakçıların yolunu tuttu. Bazı vatandaşlar kurban için yeni bıçak alırken bazı vatandaşlar ise eski bıçaklarını biletmeyi tercih etti. Bıçakçılar ise vatandaşın talibine yetişebilmek için yoğun mesai harcıyor.

Özellikle büyükbaş hayvanların yatırılmasında kullanılan yıkmatikler yoğun ilgi gördüğünü belirten Nevşehirli esnaflar, “Vatandaşlarımız büyükbaş hayvan yatırmakta kullanılan halk arasında yıkmatik olarak bilinen aparat alıyor ve bu aparatla hayvanı kolay bir şekilde yatırıyor.

Bunun yanında urgan, zincir gibi malzemeleri de alıyorlar. Çok sayıda bıçak alıyorlar. 10 liradan başlayan bıçaklar 50 liraya kadar çıkabiliyor. Bıçak bileme ise geçen seneki ücret üzerinden 5 TL'den işlem görecek” dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.