banner461

Nevşehir'de Çocuklara Trafik Eğitimi Verildi

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce hayata geçirilen “ Çocuklar Trafikte Güvende Projesi “Yeniçeşme İlkokulunda  Anasınıfı ve İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine Çocukların sokakta uyması gereken trafik kuralları anlatıldı.

banner15
Nevşehir'de Çocuklara Trafik Eğitimi Verildi
28 Şubat 2017 Salı 17:54

banner517
banner134
Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce hayata geçirilen “ Çocuklar Trafikte Güvende Projesi “Yeniçeşme İlkokulunda  Anasınıfı ve İlkokul 1. Sınıf öğrencilerine Çocukların sokakta uyması gereken trafik kuralları, ( yaya yolu, yaya geçidi, üst geçit, alt geçit, trafik ışıkları)  araç içerisinde hal ve hareketler, emniyet kemerinin ve çocuk koltukların önemi, bisiklet kullanımı,hem görsel hemde uygulamalı olarak da okul servislerine biniş, iniş, serviste emniyet kemeri takımı, servis içerisinde ve servis beklerken uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
             
Proje kapsamında Müdürlük tarafından bastırlan trafik boyamı kitabı, boya kalemi, trafik konulu damla etiket ve Okulun genelini kapsayacak trafik kurallarına yönelik bilgilendirme broşürleri dağıtımı yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa demirer - 5 yıl önce
Yılın şöförü Şevket Yücel kimse önünde duramaz durana selector yapar geçer