banner461

Nevşehir'de Coğrafi İşaretler ve Sera Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Nevşehir'de kurulması planlanan Sera Projesi ve Yöresel Ürünlerde Coğrafi İşaretler değerlendirme toplantısı Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığında gerçekleştirildi.

banner15
Nevşehir'de Coğrafi İşaretler ve Sera Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
23 Haziran 2021 Çarşamba 15:35

banner517
banner134

Nevşehir'de kurulması planlanan sera projelerinin ve coğrafi işaretli ürünlerin değerlendirildiği, Sera Projesi Sunumu ve Yöresel Ürünlerde Coğrafi İşaretler Değerlendirme Toplantısı Vali İnci Sezer Becel başkanlığında gerçekleştirildi.

İlimiz Nevşehir'de üretilen ve İlimize özgü olan ürünlere ilişkin Türk Patent ve Marka Kurumundan Coğrafi işaret alınması çalışmalarına yönelik düzenlenen Coğrafi İşaretler ve Nevşehir'de kurulması planlanan sera projelerinin değerlendirildiği toplantısı, Valimiz İnci Sezer Becel Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Ayrıca toplantıya Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç ile ilgili İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali Becel, “Sera projeleri ile hep birlikte yürüttüğümüz coğrafi işaretli ürün sayımızı arttırmaya yönelik yapılan çalışmaların ve ilimize özgü ürünlerin coğrafi işaret alarak tescil edilmesi ile ilgili toplantıda bir aradayız. Yöresel ürünlerimizin coğrafi işaret alması adına hepinize yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu. 


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.