banner461

Nevşehir'den Umreye Gidecek Vatandaşlara Yönelik Seminer Düzenlendi...

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile ilimiz Nevşehir'den umreye gidecek olan vatandaşlar için Nevşehir İl Müftülüğü tarafından "Umre Yolcularını Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

banner15
Nevşehir'den Umreye Gidecek Vatandaşlara Yönelik Seminer Düzenlendi...
23 Kasım 2022 Çarşamba 21:51

banner134

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 umre organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik seminerler, 81 il müftülüğü koordinesinde ülke genelinde sürüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile ilimizden umreye gidecek olan vatandaşlar için İl Müftülüğü tarafından "Umre Yolcularını Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

İl Müftülüğü tarafından, Aralık ayı içerisinde umreye gidecek olan 76 umre yolcusuna yönelik organize edilerek Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere; İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ile İl Müftü Yardımcıları Dr. Ahmet Özvarinli, Nurcan Solak, Mahmut Taşyapan ve Selami Kurt eğitimci olarak katıldı.

Vatandaşların umre ibadetlerini sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde, usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde yerine getirebilmeleri, umre ibadetini manevi bir yenilenme fırsatı olarak değerlendirebilmeleri amacıyla düzenlenen seminerde umrecilere çeşitli konularda bilgiler verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.