banner461

Nevşehir KADEM Başkanı Akün, "Kudüs özgür değilse, dünya tutsaktır."

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İsrail'in, Mescid-i Aksa'yı ve Filistin halkını hedef alan saldırılarını protesto etti.

banner15
Nevşehir KADEM Başkanı Akün, "Kudüs özgür değilse, dünya tutsaktır."
12 Mayıs 2021 Çarşamba 22:47

banner517
banner134

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İsrail'in, Mescid-i Aksa'yı ve Filistin halkını hedef alan saldırılarına karşı, İstanbul İsrail Konsolosluğu önünde basın açıklaması yaparak en yüksek tondan sesini duyurmak için Kudüs destek verdi.

Sosyal medyadan destek veren Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Nevşehir Başkanı İlkay Akün; Kudüs, Gazze ve işgal altındaki bütün Filistin topraklarında; zulme, katliama, hukuksuzluğa dur demek için, uluslararası topluma çağrıda bulunmak üzere bu akşam İsrail İstanbul konsolosluğu önünde KADEM olarak basın açıklaması düzenleyerek, İsrail'i kınadık .." dedi.

KADEM İsraili Protesto Etti!

KADEM Nevşehir Başkanı İlkay Akün, Kudüs özgür değilse, dünya tutsaktır “ diyerek emperyalist güçlerin Mübarek Ramazan gününde Müslümanları acımadan öldürdüğünü ifade etti.

İsrail'in, Mescid-i Aksa'yı ve Filistin halkını hedef alan saldırılarına karşı, İstanbul İsrail Konsolosluğu önünde yaptığımız basın açıklaması...

KADEM TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI:

BASIN AÇIKLAMASI

KUDÜS ÖZGÜR DEĞİLSE, DÜNYA TUTSAKTIR!

Dünya, artık rutin hale gelen İsrail saldırılarından bir yenisine daha şahitlik ediyor günlerdir…

İsrail, sistematik işgal politikasını Şeyh Cerrah Mahallesinde Filistin halkının evlerini gasp ederek sürdürürken, fanatik grupların Birlik Bayramı adı altında Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın girişimi, Kudüs Müslümanlarının, kadın-erkek omuz omuza canları pahasına verdikleri mücadele ile engellendi.

Bu direniş sırasında yüzlerce Filistinli yaralandı.

Öfkesini Gazze’ye yönelten İsrail, tarihini oluşturan kanlı katliamlara yenilerini ekledi.  Gazze’ye düşen füzeler 14’ü bebek ve çocuk 53 sivilin ölümüne, 320’den fazla Filistinlinin yaralanmasına neden oldu.

Bosnalı Müslümanlar Avrupa’nın ortasında katledilirken “Unutulan soykırım tekrarlanır” demişti Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç.

Bugün Kudüs ve Gazze’ye baktığımızda görüyoruz ki sadece unutulan katliam ve soykırımlar değil, hesabı sorulmayan katliamlar da tekrarlanıyor.

Deyr Yasin, Sabra-Şatilla, Kana, Cenin, Gazze, Dökme Kurşun, Mavi Marmara, Bulut Sütunu, Şucaiye, Batı Şeria ve adını sayamayacağımız yüzlerce kanlı saldırı…

Dünyanın gözü önünde can veren binlerce masum bebek, çocuk, kadın ve erkek…

Uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayan, sahilde piknik yapan aileleri, top oynayan çocukları füzeyle vurup keskin nişancılarla sağlık çalışanlarını hedef alan terör devleti İsrail’in bu pervasızlığının en büyük sorumlusu, kuşkusuz bu katliamların ve süregelen işgalin hesabını sormayan uluslararası toplumdur.

Devlet terörüne karşı Filistin halkının haklarını koruyacak yegâne şey, onurunu kaybetmemiş insanlığın harekete geçmesidir.

Unutulmamalıdır ki sessiz kalmak zulme ortak olmakla eşdeğerdir.

Bu anlamda Dünyanın tüm devletlerini ve Sivil Toplum Kuruluşlarını, Ortadoğu’nun göbeğinde ABD desteğiyle büyümeye devam eden İsrail sorununa karşı bir araya gelmeye ve İsrail’den, bugüne dek imza attığı her bir katliamın hesabını sormaya davet ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.