banner461

Nevşehir Öğretmenevi işçi alacak...Bugün son gün!

Nevşehir Öğretmenevi işçi alımı yapacak...

banner15
Nevşehir Öğretmenevi işçi alacak...Bugün son gün!
07 Haziran 2021 Pazartesi 14:28

banner517
banner134

Nevşehir Öğretmenevi işçi alımı yapacak.

Türkiye İş Kurumu

NEVŞEHİR ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yayınlanma Tarihi: 1.06.2021

Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı Son Başvuru Tarihi 7.06.2021 İşveren Statüsü Kamu Pozisyon 1

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki ilanlara, durumu talep şartlarına uyan ve ilanın yayımlandığı anda geçerli KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvuruları kabul edilir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS'ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli olarak başvuranların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai aday listeleri sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

GENEL ŞARTLAR

Bilgisayarar Programcılığı/İşletmenliği önlisans mezunu olmak

Grafik tasarım ve Fotoğrafçılık alanlarında sertifika sahibi olmak

İlgili alanda en az 1 (bir) yıl tecrübe sahibi olmak

Son 6 (altı) aydır Nevşehir merkezde ikamet ediyor olmak

ÖZEL ŞARTLAR

2020 kpss p93 ten en az 60 puan almış olmak

Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak

İlan kapsamında nihai liste www.nevsehirogretmenevi.com.tr adresinde ilan edilecek olup adayların 09.06.2021 tarihi mesai bitimine kadar gerekli evrakları kuruma ibraz etmek zorundadır.

Alım kapsamında 10.06.2021 tarihinde mülakat gerçekleştirilecek olup adaylar telefeon aracılığıyla davet edilecektir.

Alınacak personel devlet memuru statüsünde olmayıp daimi işçi statüsünde sözleşmeli olarak çalıştırılacaktır. Kurum içerisinde görevlendirme yapılabilecek olup,Ön büro-Resepsiyon-Bilgi işlem gibi alanlarda çalışabilecektir.Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi satüsüne geçiş söz konusu değildir.

Alınacak personel kurum içerisinde belirlenen Vardiyalı çalışma esaslarına göre çalışacaktır.Alınacak personele yürürlükte olan asgari ücret uygulanacaktır.

Personelin çalışma saatleri Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünce vardiya esasına göre belirlenecektir.

İş başvurusu yapanlardan Adli sicil belgesi istenecektir. Herhangi bir yüz kızartıcı suç işlemiş olanlar ile sabıka kaydı bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.