banner461

Nevşehir Yaz Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Andı...

Nevşehir Valiliği himayesinde il müftülüğü tarafından yaz Kur’an kurslarında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri düzenlendi.

banner15
Nevşehir Yaz Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Andı...
16 Temmuz 2021 Cuma 21:58

banner517
banner134

Nevşehir Valiliği himayesinde il müftülüğü tarafından yaz Kur’an kurslarında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri düzenlendi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümünde yaz Kur’an kursu öğrencilerine yönelik din görevlileri ve Kur'an kursu öğreticileri tarafından günün anlam ve önemine ilişkin etkinlikler düzenlendi.

Programlarda: 15 Temmuz karanlık gecede ne oldu,15 Temmuz gecesinde salâlar niçin okundu, 15 Temmuz’u gerçekleştiren FETÖ’nün dini istismar etmesi, 15 Temmuz darbe girişimini engelleyen ruh nedir, 15 Temmuz’dan alınması gereken dersler nelerdir? konuları işlenerek öğrencilere vatan sevgisi, şehadet arzusu, birlik ve beraberlik ruhu, Cenab-ı hakkın yardımı, dini doğru kaynaklardan öğrenmek, vatanımız ve ülkemiz için çok çalışmak ile yaptığımız işte samimi olmak temaları işlendi.

Pandemi nedeniyle geniş önlemlerin alındığı etkinliklerde, cesur yürekleri ile destan yazan 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı kerim okunarak, şiirler ve ilahiler seslendirilip dualar edildi.

Şehit ve gazi aileleri ile şehitlik ziyaretlerinde duygu dolu anlar yaşandı...

Milli bilincin oluşturulması ve farkındalığın arttırılması amacıyla şehit ve gazi ailelerini ziyaret eden öğrenciler, ailelere Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye ettiler.

Şehit kabirlerini ziyaret eden öğrencilerimiz, şehitlerimizin mezarlarına bayrak ve karanfiller dikerek dualar ettiler.

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kahramanlarımızın adına Nevşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Vatan Şehitliğini ziyaret eden öğrenciler Kur’an-ı Kerim okuyup dualar ettiler.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik şuurunu hissettirebilme ve millet olma farkındalığını oluşturmak amacıyla resimler yapılıp şiirler okundu.

#15Temmuz #TürkiyeGeçilmez


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.