banner461

NTB Başkanı Salaş'tan, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay’a Ziyaret

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, İl Sağlık Müdürü Rahim Ünlübay’ı ziyaret ederek, hem teşekkür etti hemde Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelenin kahramanları sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere hazırladıkları Nevşehir kabak çekirdeklerini teslim etti.

banner15
NTB Başkanı Salaş'tan, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay’a Ziyaret
25 Kasım 2020 Çarşamba 22:15

banner143
banner134

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay’ı makamında ziyaret ederek Tescil Belgesi alınan Nevşehir’e özgü “Kabak Çekirdeği” hakkında bilgi verdi.

Başkan Salaş “Besin değeri oldukça zengin olan içerisinde Magnezyum, Çinko, Fosfor, Kalsiyum, Demir gibi enerji veren elementleri bulunduran, Karbonhidrat ve Protein  açısından da oldukça besleyici olan  kabak çekirdeğini hem tanıtmak hem de Pandemi döneminde Covid 19 virüsü ile mücadelede tüm zorluklara göğüs geren Nevşehir Devlet Hastanesi Covid Servislerindeki sağlık çalışanlarına özel poşetlenmiş kabak çekirdeği paketlerini dağıtımı yaparak, az da olsa onlara bir katkıda bulunmak istediğini bildirdi.”

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Ünlübay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilimize özgü ve besin değeri oldukça yüksek olan “Kabak Çekirdeği’nin” Nevşehir Ticaret Borsası(NTB) tarafından tescillenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti. NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaşa ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.