banner461

TES Kadın Kolları Zararlı Tv Yayınlarına Savaş Açtı

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, başta evlilik programları olmak üzere çocukların gelişimine zararlı etkisi olduğu tespit edilen televizyon programlarına adeta savaş açtı.

banner15
TES Kadın Kolları Zararlı Tv Yayınlarına Savaş Açtı
28 Şubat 2017 Salı 16:56

banner517
banner134
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi, başta evlilik programları olmak üzere çocukların gelişimine zararlı etkisi olduğu tespit edilen televizyon programlarına adeta savaş açtı.
 
Çocuk ve genç gelişimine olumsuz etkisi olan, argo ve şiddet tespit edilen, çocuk istismarı yapılan ve toplum değerlerine aykırı yayın yaptığı ifade edilen televizyon programlarının yayından kaldırılması amacıyla Nevşehir'de bir dilekçe kampanyası başlatan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları Fatma Kırfaz, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza kötü örnek olan, toplumumuzun en önemli kurumu olan aileyi, hedef alan televizyon yayınlarına dur demek için bilinçli her arkadaşımızı dilekçe kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum" dedi.
 
Kırfaz, "15 Temmuz sonrasında toplumsal bilincin sağlanması ile milli birlik ve beraberliğin tesisi adına televizyon kanallarında sağlıklı programlara yer verilmediği gibi; toplumun ahlaki ve vicdani anlamda yozlaşmasına neden olan yayınlara da rastlanmaktadır. Biz, Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları olarak bu gidişatın önüne geçilmesi hususunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız ve bu anlamda ilk adım olarak dilekçe kampanyası düzenliyoruz. Bu dilekçe kampanyası Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları vasıtasıyla 81 ilde düzenlenecek ve tüm illerden toplanan dilekçeler genel merkezimiz tarafından RTÜK'e iletilecektir" dedi.
 
Açıklamasının sonunda Nevşehir halkına bir çağrı yapan Kırfaz, "Toplumun bilgi, ahlak ve başarıya teşvik edilmesi; özellikle Türk Gençliği'nin daha üretken ve sosyal kılınması ile milli birlik ve beraberliğimizin sağlanması adına tüm Nevşehir halkını www.nevtes.org adresinde yer alan dilekçeyi doldurmaya ve doldurulan dilekçeleri şube binamıza teslim ederek dilekçe kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum" şeklinde konuştu.
 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.