Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme kasabasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı. Göreme'de ellerinde Türk bayrakları klasik otomobil ve atlarla 100. yıl korteji düzenlenirken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla klasik arabalarıyla Göreme sokaklarını gezdi.

Düzenlenen törende Klasik otomobil ve atların geçişi renkli görüntülere sahne oldu. Korteji hayranlık ve meraklı gözlerle takip eden turistler bolbol fotoğraf çektiler.

Öte yandan Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren'de savaşla zedelenmiş bir ülkenin küllerinden yeniden doğuşu olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü Yıl Dönümü'nün coşkuyla ve gururla kutlandığı törene katıldı.

Muhteşem bir geçit töreni düzenlendiğini söyleyen Başkan Eren, , nice 100 yıllar temennisinde bulunarak, “Canları pahasına vatanlarını savunarak bu cennet vatanı bize armağan eden, başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. Nice 100’lü yıllara” diye konuştu.