banner461

Acemi Birliği Nevşehir'e Kazandırılmalı

Nevşehir İline acemi birliğin gelmesi ile ilgili yerel basın tarafından yönetilen mikrofona Türk Eğitimsen şube Başkanı Mustafa Uğur önemli açıklamalarda bulundu.

banner15
Acemi Birliği Nevşehir'e Kazandırılmalı
15 Ağustos 2013 Perşembe 21:04

banner517
banner134

Türk Eğitimsen Şube başkanı Mustafa UĞUR ; Nevşehir iline  Acemi Birliği kurulmasıyla beraber şehrin gelişiminin hızlanacağı hiç  şüphesiz. Bölgeye gelen milyonlarca turistin şehir esnafına beş kuruş faydası olmuyor. Ancak Acemi Birliği Nevşehir’de faaliyete başlamasıyla birlikte şehrin ekonomisine çok büyük katkı sağlayacaktır derken ,Nevşehir Milletvekilleri’ne de açık çağrıda bulundu.

Bu fırsatın kaçırılmaması gerektiğinin altını çizen şube başkanı Mustafa Uğur yaptığı açıklamada, “Nevşehir’in ticari hayatının canlanması adına acemi birliğinin gelmesinde çok fayda var. Bazı şehirlerde bu çalışmanın yapılacağı belirtiliyor. Ancak Nevşehir’in son 10 yıldır bu tür hareketlerde geride kaldığı görülüyor. Nevşehir kesinlikle bu listenin içinde olmalı. 

Şuanda ilimiz bu listenin içinde değil. Polis Meslek Yüksek Okulu, Teşvik  sıralamasında  Nevşehir İlinin küme düşmesi , Öğretmen evi yapımı, Yüksek öğrenim kredi yurdunda alınmayan mesafe gibi sayabileceğimiz kayıplar ve fırsat değerlendirememe gibi  acemi birliği konusunda da Nevşehir  fırsat  kaçırmamalı. Ancak üzücü ki, yatırım getirilmesi açısından Nevşehir Milletvekilleri’nin üçününde bu konuda durumlarının zayıf olduğu aşikar. 3 Milletvekili bu birliklerden birinin Nevşehir’e alınması konusunda gayret göstermeli. “ diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hocam - 8 yıl önce
hocam uzay mekiği istasyonu da istesek. limanın yanına yakışır be. sahilde jet skilerle yarışırken mekiğin kalkışını izleriz. ne günlere kaldık yarabbi. kominizmi reddedenler her şeyi devletten bekler olmuşlar. yahu bu memlekette sabancıya, boydak'a borç verenler var. yatırıma davet etsenize. vicdan, din, psikolojik baskı yapsanıza.
Avatar
UYANIK - 8 yıl önce
acemi birliği gelirse ben demiştim diyecek destek olduk diyecek . gelmezse akparti vekilleri beceremedi diyecek çok uyanıksuın hoca ama yemezler
Avatar
ekonomi - 8 yıl önce
nevşehir valiliği internet sitesinde nevşehir başlıklı bölümde ekonomi diye bir başlık var burada sadece nevşehir üzümlerinden bahsediliyor bunu görünce utandım bu bilginin bir an önce kaldırılarak nevşehiri tarımı ticareti sanayisi turizmiyle tanıtacak doyurucu bilgilere yer verilmeli lütfen gazeteciler olarak valiliği uyarınız saygılar...