banner461

“Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümünü yürekten kutluyoruz”

 Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle bir kutlama  mesajı yayınladı.

banner15
“Cumhuriyetimizin 93. Yıldönümünü yürekten kutluyoruz”
28 Ekim 2016 Cuma 11:46

banner517
banner134
 Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle bir kutlama  mesajı yayınladı.

Demir, “Yüz binlerce şehit verilerek yakılan bu bağımsızlık ateşi üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz Milli birliğimizi bozmadan, manevi değerlerimizle sıkı sıkıya kenetlenerek bizler ve gelecek nesillerimiz tarafından korunacak ve yaşatılacaktır. Birliğimizin-dirliğimizin, sevgimizin-saadetimizin her zaman korunmasını sağlayacak genç neslimizin bizi biz yapan değerlerimiz için hiç düşünmeden canını ortaya koyması, geleceğimizin emaneti olan gençlere güvencimizi bir kat daha arttırmıştır. Mustafa Kemal Atatürk; “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” demiştir. Bugüne kadar bir başka ülkenin boyunduruğu altında yaşamayan büyük  Türk Milleti ilelebet bağımsız olarak yaşayacaktır. Cumhuriyet, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak kurulduğu gibi, milli ve manevi değerlerimizle korunacak ve ilelebet varlığını sürdürecektir. Özellikle 15 Temmuz gecesinde yaşananların milletimizin geleceğini çalmaya yönelik, emperyalistlerin PKK, DAEŞ ve FETÖ gibi maşalarla ülkemizi işgal etmeye, bölmeye çalıştıklarının, milletimizin tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi destansı karşı koyması ile bastırılan darbe girişiminin ardından millet olma şuuru ve Cumhuriyetimizin kıymeti anlaşılmıştır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak demokratik, siyasal, kültürel, sosyal ve ekonomik alanlarda olduğu gibi özellikle de eğitimde gelişmeye önem vererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere, içinde yaşadığımız yüzyılın sorunlarına cevap verecek şekilde geliştirerek ulaştırmanın bilincinde hareket etmeliyiz.

Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümünü yürekten kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.