banner461

Daha Huzurlu Bir Ürgüp İçin Polis-Halk Elele

Ürgüp ilçe Emniyet Müdürlüğü özellikle hırsızlık olaylarının önüne geçmek maksadıyla, halkı bilinçlendirmek için 1000 adet el ilanı bastırarak vatandaşlara dağıttı.

banner15
Daha Huzurlu Bir Ürgüp İçin Polis-Halk Elele
19 Aralık 2012 Çarşamba 10:55

banner134

 Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğümüz geçtiğimiz haftalarda olası hırsızlık olaylarının önlerine geçmek maksadıyla, halkımızı bilinçlendirmek için 1000 adet el ilanı bastırıp ilçemizin değişik noktalarında vatandaşlarımıza dağıtmıştı. Suç ve suçlularla mücadele de halkın desteğine inanan Polis, Ev, işyeri, araçtan ve kontör hırsızlığı gibi suçların önüne geçebilmek için vatandaşlarımızın alabileceği küçük tedbirleri içeren el ilanlarında, halkımızın şüpheli gördüğü araçlar ile falcı, dilenci veya seyyar satıcı gibi kamuflaj kıyafetlerle hırsızlık yapabilecek kişilerin ücretsiz 155 Polis İmdat telefonunu mutlak surette arayarak ihbar etmesi vurgulanmaktadır. Bu doğrultuda yapılan bu çalışma kısa sürede de netice vermiştir. Aralık ayı başından itibaren geçen 15 günlük süre içerisinde vatandaşlarımızın ihbarı sayesinde hırsızlık yapan ve yapmak için kapıları kurcalayan 4’ü Bayan 5 kişi Emniyet kuvvetlerince yakalanıp çıkarıldıkları Adli mercilerce tutuklanmışlardır.

Daha çok vatandaşlarımıza ulaşıp bu yolla halkın desteğini almak için Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, esnafımıza el ilanı dağıtmak suretiyle bilgilendirme çalışmalarına devam etmektedirler.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.