banner461

Bir Nevşehir Markası: Kemikkıran'lar

Nevşehir Sanayi ve İş İnsanları Derneğinin yeni üyelerinden biri de İş İnsanı Murat Kemikkıran.  

banner15
Bir Nevşehir Markası: Kemikkıran'lar
14 Eylül 2022 Çarşamba 15:13

banner134

Nevşehir Sanayi ve İş İnsanları Derneğinin yeni üyelerinden biri de İş İnsanı Murat Kemikkıran.  

Et ve et ürünlerinin yanı sıra; pastırma, sucuk, baharat üzerine faaliyet gösteren ve bir aile işletmesi olan Kemikkıranlar. Çok yakın zamanda Gurme Et Mangal Restaurant konseptiyle Emlak konutları karşısında şehrimizi en büyük restaurantını halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyor.

NESİAD'ın oluşumunu çok beğendiğini ve hayalleri, hedefleri olan iş insanlarının Nevşehir'e önemli hizmet yapabileceğine inandığını kaydeden İş İnsanı Murat Kemikkıran, "Aile olarak Nevşehir'in en eski ailelerinden biriyiz. Çarşı içerisinde 100 yıllık bir işyerimiz var. Pastırma, sucuk ve baharat işi yapıyoruz orada. Kemikkıranlar Gurme Et işyerimiz ise Kocaçay'da. Et ve et ürünlerinin yanı sıra şarküteri ürünlerimiz var. Pastırma ve Sucuk sektöründe bir sorunumuz yok. Et fiyatları düşük. Yem fiyatları çok yüksek. Besici para kazanamıyor. Süt fiyatları çok yükseldi ama et fiyatları yükselmedi. Gıda sektörüyle uğraştığımız için ekonomik olarak son bir yıldır yaşanan olumsuzluğu biz yaşamadık. Ancak eskiden aileler hafta da bir kilo et yada kıyma alırken şimdi daha az almak durumunda kalıyorlar. Cirolarımız haliyle düştü.  

Ayrıca, Malum şehrimizde kaliteli restarurant sayısı az olduğu için, lokasyon olarak çok güzel bir komunda yer alan Emlak konutlarının karşısında çevre yolu üzerinde bulunan tesisi Kemikkıranlar Gürme Et Mangal restaurant olarak Nevşehir halkımızın hizmetine sunacağız.

NESİAD çok güzel bir oluşum. Şehrimiz için çok şeyler yapabileceğine inanıyorum. Hayalleri ve hedefleri olan iş insanlarımız var burada. Memleketimize hayırlı işler yapacağına inanıyorum" diye konuştu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.