Nevşehir'in Avanos ilçesinde gezintiye çıktığı şişme botun devrilmesi sonucu Kızılırmak nehrine düşen ve daha sonra akıntıya kapılarak kaybolan Yusuf Bozkuş'un bulunması için başlatılan arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Nevşehir AFAD, Sağlık, Avanos Emniyet Müdürlüğü ve Avanos Belediyesi itfaiye ekipleri ırmakta kaybolan Yusuf Bozkuş'u arama çalışmalarını sürdürüyor.

Avanos Kaymakamı Olgun Öner olay sonrası yaptığı açıklamasında;" Bugün çok üzücü bir gün yaşıyoruz. Önce gündüz saatlerinde ırmağa düşen 2 küçük çocuğumuzu kaybettik. Akşam saatlerinde ise bu kez başka üzücü bir olayla karşılaştık. Şuan itibariyle arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplere destek vermek için Konya'dan su altı dalgıç polisleride olay yerine gelerek arama kurtarma çalışmalarına dahil olacaklar." dedi.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma ekiplerinin gece görüşü dronelarınında destek verdiği arama çalışmalarındada ekipler, Kızılırmak nehri  Taş Köprü civarında su yüzeyinde ve kıyı şeritlerinde arama-tarama faaliyeti gerçekleştiriyor.

Yaklaşık iki saati aşkın sürdürülen çalışmalarda şuana kadar kayıp şahsa dair henüz bir sonuca ulaşılamadı.

Kızılırmak Nehri'nde kaybolan vatandaşımızın, ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor.

Edinilen bilgilere göre, Bu akşam saat:21.00 sularında Avanos Taşköprü yakınlarında botlarıyla Kızılırmak'ta gezintiye çıkan Ahmet Özalp ve Yusuf Bozkuş, hallak denen şelale mevkiinde şişme botun devrilmesi sonucu ırmağa düşmüşlerdi. Ahmet Özalp yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken, akıntıya kapılarak ırmakta sürüklenen Yusuf Bozkuş ise bir süre sonra gözlerden kaybolmuştu.

detail-photo-fancybox-0detail-photo-fancybox-1detail-photo-fancybox-2

detail-photo-fancybox-3detail-photo-fancybox-4detail-photo-fancybox-5detail-photo-fancybox-6