Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Nevşehir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Devlet Çoksesli Korosu Kapadokya'da muhteşem bir konser verdi.

Paşabağları Ören Yeri'nde düzenlenen konsere, Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Orhan Kekeç, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Göreme Belediye Başknaı Ömer Eren,CHP Nevşehir İl Başkanı Tayfun Ceyhan, Daire Müdürleri kurum amirlerl, ve çok sayıda müzikseverler katıldı.

KONSER AYAKTA ALKIŞLANDI

Cumhuriyetimizin 100. yılında L.V. Beethoven’in 9. Senfonisi, Şef Cem Mansur yönetiminde Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Koro Şefi: Burak Onur Erdem yönetiminde Devlet Çoksesli Korosu 140 kişilik dev kadro ile Kapadokya'nın en önemli turizm destinasyonlarından birisi olan Paşabağları'nda verdiği muhteşem konser “barış, kardeşlik ve dostluk" adına sahne aldı.

Konser sonunda Şef Cem Mansur, Koro Şefi: Burak Onur Erdem ve solistler ayakta alkışlandı.

Nevşehir Valisi Ali Fidan, Cumhuriyetimizin 100. Yılı Zafer Haftası Kutlamaları çerçevesinde Nevşehir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen, Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın; 80 kişiden oluşan Güzel Sanatlar Devlet Çok Sesli Korosunun icra ettiği L.V. Beethoven’in 9. Senfonisini dinledi.

Kapadokya’da peri bacalarının yoğun olarak bulunduğu Paşa Bağları Ören yerinde icra edilen konsere Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın; 4 değerli solisti ve Ülkemizin en değerli sanatçılarından oluşan 140 kişilik sanatçı topluluğu eşlik etti.

Vali Fidan, konser sonrası sanatçıları sahnesinde tebrik ederek,

Şef: Cem Mansur

Koro Şefi: Burak Onur Erdem

Solistler:

Feryal Türkoğlu, Soprana

Ferda Yetişer, Alto

Ayhan Uşluk, Tenor

Tuncay Kurtoğlu, Bas 

ve Organizatör Ozan Göktan'a plaket takdiminde bulundu, başarılar diledi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Emre Çalışkan; "Nevşehir Valiliğimizin himayesinde gerçekleşen, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Korosu’nun birlikte verdiği, Paşabağları'nın muhteşem doğasında icra edilen özel konsere katılım sağladım. Birbirinden güzel eserleri bizlerle buluşturan orkestra üyelerine performansları için teşekkür ediyor, bu vesile ile Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyorum. dedi.