banner461

Anadolu basını Antalya’da buluşuyor

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Anadolu basını Antalya’da bir araya geliyor. 

banner15
Anadolu basını Antalya’da buluşuyor
21 Ekim 2021 Perşembe 14:00

banner517
banner134

Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) 10. Olağan Genel Kurulu için Anadolu basını Antalya’da bir araya geliyor. 

22-24 Ekim tarihlerinde Alanya Hedef Resort Hotelde gerçekleştirilecek genel kurula Türkiye ve Türk devletlerinden 70 cemiyetten 200 federasyon delegesinin yoğun katılımı bekleniyor. 

Pandemiye rağmen verimli bir dönem geçiren TGF, üyelerin sorunlarını birebirde illere yapmış olduğu teşkilat ziyaretlerinde dinledi ve Türk basınının sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarını bugüne kadar başarı ile yürütüp basın camiasından olumlu notlar alarak genel kurulda tek yumruk olmayı hedef koydu. 

Mevcut TGF Başkanı aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Yılmaz Karaca’nın genel kurula tek liste ile girmesi bekleniyor. 

Güçlü bir şekilde yeni döneme hazırlanacaklarını ve verimli bir genel kurul geçireceklerini söyleyen Genel Başkan Karaca, “TGF büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam ediyor. Üyelerimiz ve meslektaşlarımız ile birlikte dimdik ayaktayız.” dedi. 

Anadolu basınını daha iyi yerlere getirmek için çalışmaya ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Karaca, “Üyelerimizle birlikte Türk basınının sorunlarını çözmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bazı parazitlerle, mesleğimizi yerin dibine batırmaya çalışanlarla tabi ki mücadelemizi yapıyoruz.  Şuna inanınki TGF çok güçlü ve sorunlarımıza odaklanmış bir kuruluştur. Sizlerin desteği bizlere güç veriyor. Geçmiş yıllarda bir güne sığdırılan genel kurulları artık TGF’ye yakışır bir biçimde 3 gün yapılma seviyesine getirdik. Sizlerle 22-24 Ekim tarihinde kongremizle birlikte hasret gidereceğiz. Kongremiz şimdiden camiamıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.