Nevşehirli Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği (NEVBİAD) bursiyerlerinden Özge Sena Öksüz'ün temsilcisi olduğu Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Kulübü (MUMMES) öğrencileri, Nevşehirli iş insanı ve NEVBİAD üyesi Yaşar Eroğlu'nun yönetim kurulu başkanı olduğu Ermetal'in Esenyurt Akçaburgaz'daki tesislerine teknik gezi düzenleyerek, çeşitli incelemelerde bulundular.

Marmara üniversitesi öğrenci kulübünün NEVBİAD ile birikte organize ettiği teknik gezide, fabrika ortamını görmeleri sağlanan yeni mühendis adayı öğrencileri fabrikalardaki işlemler ve makineler hakkında bilgi edindi. 

Ziyarette ayrıca bu bölümde okuyan öğrencilerin staj öncesinde, gerek sektörü gerekse faaliyet gösteren firmaları yakından tanıyarak kendi gelecek kariyerlerini planlamaları açısından faydalı oldu.

ERMETAL AŞ. Yönetim kurulu başkanı Nevşehirli hemşehrimiz Yaşar Eroğlu, firmanın kurulduğu günden bugüne kadar ki yaptığı faaliyetleri ve gelişme aşamalarını anlattı. Ayrıca fabrikanın sektöre, ülkemiz ekonomisine ve çevreye yaptığı katkılardan bahsetti. Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

ERMETAL AŞ. Yönetim kurulu danışmanı Metin Yılmaz ve NEVBİAD başkanı Kazım Tekin'in de katıldığı fabrika gezisisinde ERMETAL AŞ. bünyesinde çalışan Metalürji ve çevre mühendisleri yapılan faaliyetler hakkında öğrencileri bilgilendirdi.