Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Çakır, MÜSİAD Azerbaycan Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İlişkiler Başkanı Nevşehirli iş insanı Hüseyin Yapar ile FİB Haber merkezinde bir araya geldi.

Azerbaycan'da yaşayan Nevşehirli iş insanı hemşehrimiz aynı zamanda MÜSİAD derneği Yönetim kurulu üyesi Hüseyin Yapar, geçtiğimiz günlerde MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanlığına getirilen Ahmet Çakır ve MÜSİAD Şubesi Başkan Yardımcısı Murat Çopur ile istişarelerde bulundu.

MÜSİAD, TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR

1993 yılında eğitim görmek için gittiği Azerbaycan’a yerleşerek burada ticaretle uğraştığını ifade eden Yapar, daha sonra MÜSİAD Bakü ailesine katılarak  bunu taçlandırdığını söyledi.

MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Çakır'ı Azerbaycan'a davet eden Yapar, MÜSİAD'ın yurt içinde 89 yurt dışında 95 ülke  farklı noktadaki teşkilat ağıyla Türkiye’nin en yaygın STK’sı olduğunu ifade etti. MÜSİAD'la Azerbaycan ile Nevşehir arasında ticari ve ekonomik gönül köprüsü kurulmasının Burada amacımız ikili görüşmeler yaparak birbirimizden istifade etmektir.

Ziyaret, MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Çakır, MÜSİAD Azerbaycan Yönetim Kurulu Üyesi Nevşehirli iş insanı Hüseyin Yapar'a günün anısına hediye takdimi iyi dilek ve temennilerle sona erdi.