banner461

Ürgüp'teki kaya otel asansörü tartışmasına nokta...!

Nevşehir’in Ürgüp ilçesi Yunak mahallesinde bulunan doğal kaya üzerinde yapılan otel asansörü ile ilgili bir takım haberlere ilişkin ortaya atılan iddiaları Yunak A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özsoy yazılı basın açıklaması yalanladı.

banner15
Ürgüp'teki kaya otel asansörü tartışmasına nokta...!
17 Haziran 2019 Pazartesi 14:11

banner134

Nevşehir’in Ürgüp ilçesi Yunak mahallesinde bulunan doğal kaya üzerinde yapılan otel asansörü ile ilgili bir takım haberlere ilişkin ortaya atılan iddiaları Yunak A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özsoy yazılı basın açıklaması yalanladı. İşte Ürgüp'teki kaya otel asansörü tartışmasına ait nokta koyan Özsoy'un o açıklaması;

Sayın Basın Mensuplarına;

Tarafımızca 2011 yılından beri Kapadokya bölgesine özveri ile yatırım yapılmakta, bu bölgede eşsiz doğal güzellikleri Dünyaya tanıtmak için yoğun çabalar sarf edilmekte ve ayrıca bölgeye ciddi istihdam sağlamaktayız.

Ülkemizin turizmine katkıda bulunmak ve bölgemizin güzelliğini yerli yabancı ziyaretçilere göstermek amacıyla yapılan ve bugünkü sosyal medyaya malzeme haline getirilen asansör; Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Ürgüp Belediyesinin 03.08.2012 yılı 408 sayılı kararı veizinleriyle yapılmıştır. Söz konusu alan, tamamen yasal çerçeveler dahilinde en ufak bir sapma dahi olmadan bizlere çizilen mimari ölçek doğrultusunda inşası tamamlanmıştır.

Eski Ürgüp CHP’li belediye başkanı BEKİR ÖDEMİŞ’in bu sabah sosyal medyaya malzeme ettiği bu anlamsız ve haksız eleştiriler bizlere karşı linç kampanyasına dönüşmüş ve özellikle bir takım sözde gazeteciler tarafından da internet ortamında şahsımın ve şirketimizin prestijine gölge düşürecek eylemlerde bulunmuştur. Kendisinin tamamen siyasi rant elde etmek için yaptığını düşündüğümüz bu eylem bizleri derinden üzmüş ve haksız eleştirilere sebebiyet vermiştir. 

Basın yoluyla yapılan haksız, hukuksuz bir karalama operasyonu gerçekleştiren her türlü kişiler hakkında gerekli tüm yasal haklarımız kullanılacaktır.

Yatırımcı olarak bulunduğumuz bu bölgede bundan sonra şirketimiz, mevcut ve yakın zamanda inşaatına başlayacağımız 450 odalık 5 yıldızlı otel projemizi de bu konudan dolayı durdurduğumuzu beyan ederiz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyrulur.


Saygılarımla,
Yunak A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı
Erol Özsoy

 

Yunak A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özsoy'un bu açıklamasının ardından Ürgüp eski Belediye Başkanı Bekir Ödemiş sosyal paylaşım sitesinden yaptığı paylaşımda şunları ifade etti; "Ürgüp’teki projenin yatırımcısı yaptığımız görüşmede projenin koruma kurulunca onaylı olduğunu belirtti.
Sorumluluk anlayışım gereğince bu durumuda paylaşmak istedim".dedi.

Ödemiş daha önceki paylaşımında ise; "Ürgüp Yunak mahallesinde yapılan bir çalışma. Yatırıma, Kalkınmaya evet ama özen gösterilmez ise Kapadokya’nın geleceği için ciddi tehdit olacağını düşünüyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.