banner461

Açıkgöz: '2022, Nevşehir / Kapadokya Yılı Olacak”'

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mustafa Açıkgöz, "peribacaları, yeraltı şehirleri ve doğal kaya oluşumlarıyla bezenmiş vadileri ile 2022 yılı Kapadokya yılı olacak" dedi.

banner15
Açıkgöz: '2022, Nevşehir / Kapadokya Yılı Olacak”'
09 Ocak 2022 Pazar 12:49

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Kapadokya'nın merkezi Nevşehir'in tarih, doğa, kültür ve inanç turizminin yanında eşsiz coğrafyasıyla 4 mevsim ayrı güzellikte, balon turları, doğa sporları turizmi, termal ve sağlık turizmi için yüksek potansiyel taşıdığına dikkati çekti.

Açıkgöz: “Kapadokya, Türkiye turizminin lokomotifi olacaktır”

Tüm bu özelliklerinin yanında Asya İşbirliği Diyaloğu (AİD) toplantısında alınan kararla Nevşehir'in “2022 AİD Turizm Başkenti” seçildiğini ifade eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir’imizin Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa köyümüz, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından “En İyi Turizm Köyü” ilan edildi. Dahası Uluslararası bisiklet yarışlarından, Anıt yarışlarının Türkiye parkurunun 6. Etabı da ilk kez Kapadokya'da yapılacak.

Milletvekili Açıkgöz, "Turizm potansiyeli, peribacaları, yeraltı şehirleri ve doğal kaya oluşumlarıyla bezenmiş vadileri ile 2022 yılı Kapadokya yılı olacak" ifadesinde bulundu.

"Kapadokya Sizi Bekliyor..."

Milletvekili Açıkgöz, "Eşsiz güzelliklerin diyarı Kapadokya, Nevşehir’imize yerli ve yabancı tüm konuklarımızı bekliyoruz..." sözleriyle tüm Dünya insanlarını Nevşehir Kapadokya bölgesine davet etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.