banner461

Nevşehir'de YKS’de ilk 10 bine giren 82 öğrenci ödüllendirildi

2020-2021 eğitim öğretim yılında Nevşehir’de Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 10 bine giren 82 öğrenciye ödül verildi.

banner15
Nevşehir'de YKS’de ilk 10 bine giren 82 öğrenci ödüllendirildi
07 Eylül 2021 Salı 21:36

banner517
banner134

2020-2021 eğitim öğretim yılında Nevşehir’de Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 10 bine giren 82 öğrenci çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Başkanlığında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'in ev sahipliğinde ve Eğitime destek platformu tarafından düzenlenen proğrama, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, eğitime destek platformu temsilcileri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Vali Becel, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre ilimizde dereceye giren öğrencilerle yemekte bir araya gelerek tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri’nde YKS’de dereceye giren gençlerle akşam yemeğinde bir araya gelen Milletvekili Açıkgöz, öğrencileri tebrik ederek bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Milletvekili Açıkgöz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Şehrimizin geleceği olan, Üniversite Sınavında derece yaparak göğsümüzü kabartan kıymetli öğrencilerimizle Milli İrade Platformumuz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Üniversitemiz aracılığıyla buluşarak bir araya geldik." dedi. 

Açıkgöz: 'Geleceğimiz emin ellerde ...' 

Programda bir konuşma yapan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, sınavı kazanan öğrencileri tebrik etti. Açıkgöz, şunları söyledi:

"Bir düşünür diyor ki 'Birinci olursanız herkesi geride bırakırsınız ama bir inci olursanız herkese ışık saçarsınız.' Sizler çok güzel derece yaptınız. Aynı zamanda her biriniz bizim gözümüzde birer incisiniz. Ve herkese inşallah ışık saçacaksınız. Önünüzde uzun bir yol var. Üniversiteye girmek, diploma açısından önemlidir fakat unutmayın hayat bir okuldur. Hepimiz ömrümüzü tamamlayana kadar öğrenciyiz. Öğrencilik hiçbir zaman bitmez. Hayatın dönüm noktalarından biridir üniversite hayatı. Sizler gayretinizle çok önemli bir başarı elde ettiniz. Çok güzel bölümlere, üniversitelere yerleşeceksiniz. Önünüzdeki uzun yolda bugünden daha güzel günlere ulaşacaksınız. Bu uzun yolda hepinize "

Başarılarıyla başta aileleri olmak üzere tüm Nevşehir'i gururlandıran öğrencileri teker teker tebrik eden Milletvekili Açıkgöz, "Bu memleketi nasıl ki biz annelerimizden, babalarımızdan, dedelerimizden teslim aldıksa sizler de bizlerden teslim alacaksınız ve bu bayrak, bu millet, bu devlet, sizlerin omuzlarınızda ilelebet yaşayacaktır. Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Eminim ki yeni yeni projelerde yeni yeni çalışmalarda dünyanın gerektirdiği bu yarışma düzeni içerisinde ülkemize, devletimize, milletimize en güzel şekilde hizmet edeceksiniz diye düşünüyorum. Tekrar hepinizi çok çok tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe'de; "Şehrimizden #YKS ye damga; Nevşehir'de, YKS'de ilk 10.000'e giren öğrencilerimizle bir araya geldik. Geleceğimizin mimarı olan her bir öğrencimizle gurur duyuyor, üniversiteli olma heyecanını yaşayan tüm öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum." dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran'da; "YKS sınavında ilk 10.000'e giren 82 öğrencimizi tebrik ederek, hediyelerini verdik. Her bir öğrencimizin gözlerinden öpüyorum, başarılarınız daim olsun inşallah" dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Nevşehir’de YKS sınavında ilk 10.000’e giren 82 öğrencimizi tebrik edip, hediyelerini takdim ettik. Şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğinizden hiç şüphemiz yok. Başarınız daim olsun inşallah..

Konuşmaların ardından YKS'de dereceye giren başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.