banner461

Başkan Ateş son noktayı koydu 'Bayrak sevgimizi kimse sorgulayamaz'

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili açıklamalarına sert cevap verdi.

banner15
Başkan Ateş son noktayı koydu 'Bayrak sevgimizi kimse sorgulayamaz'
15 Haziran 2021 Salı 10:15

banner517
banner134

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın dün Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Osmanlı Bayrağı'na 'Bez Parçası' sözlerine sert tepki göstereren Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, yaptığı açıklama ile son noktayı koydu.

Ateş: "CHP'li Vekili sağduyulu olmaya davet ediyorum"  

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelerde bulundu; "Bilindiği üzere birkaç gündür sosyal medya ve basında; “Ortahisar Kalesinde asılı olan Türk Bayrağının indirilerek yerine başka bir bayrak asıldığı iddialarıyla” Kasabamız ve şahsımla ilgili yıpratma kampanyası başlatılmıştır. Kimsenin şüphesi olmasın ki Ortahisar Kalemizin zirvesinde bulunan ve yıllardır aynı noktada aralıksız şekilde dalgalanmakta olan şanlı Türk Bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir. 

Ateş; "Bizim bayrak sevgimizi kimse sorgulayamaz"

Hiçbir kasıt ve kötü niyet taşımadan sadece İstanbul’un Fethini anmak ve anlamlandırmak üzere belli bir süre için, 29 Mayıs 2021 tarihinde kasabamızda bulunan Karataş Kalesine gururla asmış olduğumuz yeşil zemin üzerine üç hilalli Osmanlı Sancağına ise; önce bez parçası sözünü kullanan, ardından olayın anlaşılmasıyla beraber ve gelen tepkiler üzerine aynı gün kamuoyundan ve Nevşehirli hemşerilerimizden özür dileyerek paylaşımlarını silen CHP Nevşehir Milletvekilimizi bundan sonra daha sağduyulu davranmaya ve düşünerek açıklama yapmaya davet ediyorum.

Vatanı için büyük dedesi Yemen’de şehit olan, bana; Türk Bayrağımızın kıymetini ve Üç Hilalin anlamını öğretmeye çalışmak sadece acziyettir. Ayrıca unutulmaması gerekir ki şanlı Türk Bayrağımız ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sadece bir gruba ya da partiye ait değildir. Hepimizin ortak değeridir. 

Bu konu üzerinden sosyal medya veya basın yoluyla, şahsıma ve beldeme yapılmış tüm hakaret vb. suçlamalarla ilgili hukuki süreç, avukatlarım aracılığı ile başlatılacaktır. 

Kamuoyuna saygılarımla duyurur ve destek olan herkese teşekkür ederim. 

Mustafa ATEŞ
Ortahisar Belediye Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.