Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 10 Ağustos'ta yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Nevşehir'e atanan Vali Ali Fidan için karşılama töreni düzenlendi.

Nevşehir Valiliği önünde Şehit Semih Turgut’un kızı Pelin Turgut tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Ali Fidan, tören mangasını selamladı. Daha sonra, Vali Fidan karşılama töreninde hazır bulunan İl protokol üyeleri, daire amirleri ve valilik personeli ile tanıştı.

Valilik önünde İl Protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Fidan, tören mangasını selamlayarak, Valilik Şeref Defterini imzaladı. 

Vali Fidan; “Dünyada benzeri bulunmayan tabiat harikası doğal güzelliklere ve coğrafi oluşumlara, tarihi eser ve kültürel varlıklara sahip Nevşehir ilimize ve bu güzide coğrafyada yaşayan siz kıymetli hemşerilerimize hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi. 

Valilik Şeref Defterini imzalayan Vali Fidan, burada basın mensuplarına günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunarak makamına geçti.

Cumhurbaşkanlığının 09.08.2023 tarih ve 2023/376 sayılı kararnamesi ile Nevşehir Valiliği görevine atanan Valimiz Sayın Ali Fidan, İlimizdeki görevine başladı.