banner461

Birlik Vakfı Başkanı Şube Başkanı Leblebici, “ Tarihi fedakar kadınlarla dolu bir milletiz”

Nevşehir Birlik Vakfı Başkanı Muzaffer Leblebici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda Kadınların yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız...

banner15
Birlik Vakfı Başkanı Şube Başkanı Leblebici, “ Tarihi fedakar kadınlarla dolu bir milletiz”
08 Mart 2017 Çarşamba 13:49

banner517
banner134
Nevşehir Birlik Vakfı Başkanı Muzaffer Leblebici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda Kadınların yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunan varlıklar olduğunu ifade etti.
Nevşehir Birlik Vakfı Başkanı Muzaffer Leblebici, tarihi, fedakâr kadınlarla dolu bir Millete mensup olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Kadınlar; yaşamımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız sunandır. Atalarımızdan devraldığımız kültürümüzde de kadın, hep baş tacı konumundadır. Mensup olduğumuz yüce dinimiz Cenneti annelerin ayakları altına sererken kadına hak ettiği kıymeti en yüksek şekilde ifade etmektedir. Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim’ diyemez" sözleriyle Anadolu kadının milli mücadelede oynadığı can alıcı rolü özetlemiştir. Kadınlarımızı bu anlamlı gününde unutmamayı ve onların sevgi dolu anne yüreklerine sarılmayı borç biliyor; tüm kadınlarımızın “Dünya Kadınlar Günü ”nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.