banner461

“Dünya’nın İlk Deli Hastanesi Bizde Sayın Valim”

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinin Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı Ahmet Balcı’nın bu sözleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının en ilginç notlarından biri oldu.

banner15
 “Dünya’nın İlk Deli Hastanesi Bizde Sayın Valim”
22 Ocak 2015 Perşembe 17:00

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinin Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı Ahmet Balcı’nın bu sözleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının en ilginç notlarından biri oldu.

İl Koordinasyon Kurulu üyelerine Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürlüğünün bölgedeki yatırımları ve çalışmalarını anlatan bölge Müdürlüğü Yetkilisine seslenen Derinkuyu belediye başkanı Ahmet Balcı, İlçede bulunan ve dünyanın ilk deli hastanesinin gerekli restorasyon çalışmalarının yapılarak bölge turizmine kazandırılmasını istedi.

Başkan Balcı, bölge müdürlüğü yetkilisinden ayrıca Derinkuyu Yer altı Şehri çevre düzenleme çalışmalarının ne yapılacağını sorarken, “Bütün yer altı şehirlerinin çevre düzenlemeleri yapılıyor. Bizim yer altı şehrimizin çevre düzenlemesini ne zaman yapacaksınız” diye sordu.

Bölge Müdürlüğü yetkilisi ise Derinkuyu yer altı şehrinin çevre düzenleme çalışmalarının 2007 Yılında yapıldığı bilgisini aktardı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyu - 7 yıl önce
utanıyorum.....
Avatar
ahmet - 7 yıl önce
Sayinbaskana birseyde diyemiyorum ki deronkuyunun kaderi bu alistik artiksizden iyi aday olsaydi size oy vermiyecektik allah sifa versin derinkyulular
Avatar
hayta yorumcu - 7 yıl önce
bir nevşehirli olarak kınıyorum...
deli hastanesi demenizi biraz adap edep takının bir endeldir zihin hastalığı toplumun cahil kesimi tarfından ''deli'' diye anlamsız bir cümle ile hitap edilir soruyorum cahilmisiniz yoksa anlamını bilmiyormuydunuz... bu yorumu ailesinde engelli insan olan bir genç olarak yazıyorum hitap şeklim nazikliktir yanlış anşılmaya yer verilmesin lütfen..ister istemez insana dokunuyor. benim ailemde bedensel engelli var ancak bu haberi zihinsel engellilerin anne/baba/kardeş/çocukları da okuyor bir haber sitesine lanse edileceğini bile bile deli cümlesini kullanmak yakışmamış.. ne yaşınıza.. nede mevkinize..
Avatar
derinkuyu - 7 yıl önce
kazanmasının tek sebebi akp liler ak partili olsalardı durum böle olmazdı.halende aynılar dedi koduları bitmiyor ama az kaldı bu memleketi ak partili yapacagız kimsede buna mani olamayacak.cünki bu teşkilatın başında hz ömer adelet anlayışı olan mevlana hoşgörüsüyle hareket eden halil aksüt var..
Avatar
derinkuyulu - 7 yıl önce
cumleten hayırlı sabahlar burda utanılıcak bı durum yok bence cogu analarımız babalarmız rehabılıtasyonu soyleyemez dogrusu bu ha bı bu sozu demese daha ıyıymıs deli dıye bıse yok rabbımın verdıgı bı hastalık oyle dıyeyım ama burda bı kelımeyı telaffuz edemedıgı ıcınde cephe alınıp utanılmaz derınkuyulu kardesler daha oncekı beledıye baskanları dedı de rehabılıtasyonu ne oldu ha senelerdır curuyen otel derınkuyuda rehabılıtasyon merkezı oldu ayrıca ayda haftada baskan zıyaretlerıne gıttıı delı dedıgıınsanların hangınız aklına geldı sayfada delı gormeyle hemen savundunuz utandınız onemlı olan hırsızlık kul hakkı yemesınde varsın delı desın
Avatar
Gerek yok - 7 yıl önce
Sm baskan kahvelerde oyun oynamaktan halkın içine gir biraz
Avatar
vatandaş - 7 yıl önce
normal
Avatar
duyarlı - 7 yıl önce
her zaman demişimdir, belediye başkanı adaylarının en az lise mezunu olması gerekir diye, hatta fakülte mezunu olması en iyi, ne diyelim siyaset bu işte, seçilmiş mi haklı yoksa onu seçen mi? yorumsuz.