banner461

Hacıbektaş AK Parti Teşkilatından Mevlid Kandili Mesajı

AK PArti Hacıbektaş İlçe Başkanı Harun Çelik ve AK Parti Hacıbektaş Gençlik kolları Başkanı Mehmet Yılmaz FİB haber merkezine gönderdikleri mesajlarında Nevşehir halkı ve tüm islam aleminin Mevlid Kandillerini kutladılar.

banner15
Hacıbektaş AK Parti Teşkilatından Mevlid Kandili Mesajı
23 Ocak 2013 Çarşamba 15:29

banner134

 Ak Parti Hacıbektaş İlçe Başkanı  Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İlçe Başkanı Harun ÇELİK’in mesajı şöyle:

“Mevlid Kandili, her yönden cahiliye karanlığına gömülmüş bir toplumdan, kısa sürede ilahi mesajın dirilticiliğiyle hakikate, hukuka ve adalete dayalı medeni bir toplum inşa eden rahmet ve merhamet peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğumunu simgeler. Bu vesile ile İstanbulluların Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu güzel gecenin milletimiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan temenni ediyorum.

AK Parti Hacıbektaş Gençlik Kolları Başkanı Mehmet YILMAZ, Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Yılmaz mesajında, Hz. Muhammed'in diğer Peygamberler gibi sadece bir kavme gelmeyip tüm insanlığa Peygamber olarak gönderildiğini belirtti.

Hz. Muhammed'in verdiği mesajların evrensel olduğunu ifade eden YILMAZ, şunları kaydetti:
Mevlit Kandili, Peygamberimizi daha iyi anlamak, evrene ve tüm insanlığa verdiği mesajları yeniden düşünmek adına bir fırsattır. Hadisleri ve sünnetleriyle ümmetine ışık tutan sevgili Peygamberimizin kutlu doğumuyla insanlığa rahmet olarak gönderilişi yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını dilerim.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.