banner461

Kanal D'den Bomba iddia! Ünver dahil 5 başkanının istifası istendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir belediye başkanlarının istifalarını istediği iddia edildi.

banner15
02 Ekim 2017 Pazartesi 20:16

banner517
banner134
Kanal D ekranlarında çıkan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongreler tamamlanana kadar bu isimlere süre verdiği de iddia edildi.
İşte Kanal'de yapılan o haber;
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasının istediği öne sürüldü.
Kanal D'nin haberine göre, Cumhurbaşkan Erdoğan'ın istifasını istediği kişiler arasında dikkat çekici isimler olduğu belirtildi.Bu isimler arasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'de var.
Kulislerde bu isimlerden bizzat Erdoğan'ın istifa istediği konuşuluyor. Hatta şubat ayına kadar, yani kongreler tamamlanana kadar bu isimlere süre verdiği ve şubata kadar istifa edin dediği konuşuluyor.
Erdoğan'ın il kongreleriyle ilgili mülakatlar yaptığı da belirtildi.
Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de görevini bırakmıştı. İki istifanın ardından birçok belediye başkanının istifasının istendiği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

Bozdağ: Bilgim Yok...!
Öte yandan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, söz konusu iddia soruldu. Bozdağ, "Ben hükümet sözcüsüyüm. Parti sözcüsü değilim. Şu anda bu konuda bir bilgim yok. Parti sözcümüze sorarsanız onlardan daha iyi bilgiler alırsınız" ifadelerini kullandı.


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kanal D televizyonunda hakkında istifası istenecek haberini kesin bir dille yalanladı.​

Hasan Ünver'den Yalanlama​

AK Parti Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kanal D'de İstifası istenecek haberini yalanlayarak "Görevimizin başındayız" dedi.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yaptığı açıklamasında;"Az önce Kanal D Haberde ismiminde geçtiği bir haber yayınlandı. Maalesef şahsımdan bilgi almaya gerek duyulmadan yapılan bu haberin Benim açımdan hiçbir gerçeklik değeri yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız istifamı falan istememiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurur.Bu haberi yapanlar hakkında tüm yasal haklarımı kullanacağımı belirtirim." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirli - 4 yıl önce
Hasan ünver alinsin bence nevsehire hicbirsey kazandirmadi anca yollara tas dösetse