banner461

KAPİMED saldırıyı kınadı

Kapadokya Nevşehir İnternet Medyacılar (KAPİMED) Derneği kurucu Başkanı Coşkun Sağlamdin, Nevşehir de bu sabah saatlerinde meydana gelen üzücü balon kazasını görüntülemek isteyen basın çalışanlarına yapılan saldırıyı sert bir dille kınandı.

banner15
KAPİMED saldırıyı kınadı
17 Aralık 2014 Çarşamba 12:28

banner517
banner134
Kapadokya Nevşehir İnternet Medyacılar Derneği kurucu Başkanı Coşkun Sağlamdin yaptığı basın açıklamasında;Nevşehir de bu sabah saatlerinde meydana gelen üzücü balon kazasını takip eden meslektaşlarımıza balon firması çalışanları tarafından çirkin bir saldırı meydana gelmiş ve arkadaşlarımızın fotoğraf makinesi ve kameralarının hafıza kartlarına el konulmuştur. Olaydan büyük üzüntü duyduk. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir ve saldırıyı gerçekleştiren şahısları kınadığımızı belirtiriz.

Yapılan açıklamada olayın çağ dışı olduğu ve konunun takipçisi olunacağı belirtildi.

Gazetecilerin kamu adına görev yaptıklarını ve halkla her haberi sansürsüz, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmak zorunda olduğunu hatırlatan Başkan Sağlamdin, ‘’ Sadece görevlerini yapan meslektaşlarımıza yapılan bu çirkin saldırıyı tüm Nevşehir basınına yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. 

SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI

Söz konusu saldırıyı yapan  ve basın çalışanı meslektaşlarımızın fotoğraf makinesi ve kameralarının hafıza kartlarına el koyanların cezalandırılması için konunun takipçisi olacaklarına da dikkat çeken Sağlamdin şunları söyledi: ‘’Her zaman büyük bir fedakarlıkla çalışarak halkla ulaştırmaya çalışan basın çalışanları bu tür saldırıları hak etmemektir. Çağımızda böyle saldırıların olmasına şahit olmak dahi büyük utanç vesilesidir. Bu saldırıyı esefle kınadığımı bir kez daha tekrarlıyor ve böyle zihniyetlerin her zaman karşısında olacağımızın da bilinmesini istiyorum.’’

Sağlamdin, konuyla ilgili saldırıya uğrayan gazetecilerle görüştüğünü ve olayın takipçisi olacaklarını da sözlerine ekledi.
Bakın Bu Konuda Yasa Ne diyor..
5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 124 
     (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin hukuka aykırı olarak engellenmesi halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.

     (2) Kamu kurumları arasındaki haberleşmeyi hukuka aykırı olarak engelleyen kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

     (3) Her türlü basın ve yayın organının yayınının hukuka aykırı bir şekilde engellenmesi halinde, ikinci fıkra hükmüne göre cezaya hükmolunur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.