banner461

Nevşehir Valiliği Ve Ahika İşbirliğinde Gerçekleştirilecek Olan “Chınadocıa” Projesi Start Aldı

Çin’de 2018’in “Türkiye Turizm Yılı” ilan edilmesinin ardından Kapadokya bölgesinde “Chinadocia Destinasyon Projesi” başlatıldı.

banner15
Nevşehir Valiliği Ve Ahika İşbirliğinde Gerçekleştirilecek Olan “Chınadocıa” Projesi Start Aldı
21 Şubat 2018 Çarşamba 11:01

banner517
banner134
Nevşehir Valiliği ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA)  işbirliğinde planlanan “CHINADOCIA Destinasyon Pazarlama Projesi”  Çin’in Yeni Yıl başlangıcı ile başladı.
Nevşehir’de, 16 Şubattan itibaren uçan tüm balonların 2018 “HappyChinese New Years” sloganıyla hazırlanan afişlerle süslendiği etkinliği değerlendiren Nevşehir Valisi ve Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Aktaş; “Hali hazırda Kapadokya Bölgesi’nin en önemli turizm kaynaklarından olan ve her yıl Dünya Ülkelerine milyonlarca turist gönderen Çin Halk Cumhuriyeti bu yönleriyle ülkemiz ve bölgemiz için büyük önem arz eden bir turizm pazarıdır.  Bu nedenle Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye arasındaki ilişkilerin ve koordinasyonun geliştirilmesi bölge turizmi açısından oldukça önemlidir.
Ayrıca, bildiğiniz gibi Çin Halk Cumhuriyeti Kanada ve Avrupa Birliği’nin ardından 2018 yılını Turizmde Türkiye Yılı olarak ilan etti. Biz de bu önemli gelişmenin ardından Ahiler Kalkınma Ajansı ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti’ne yönelik CHINADOCIA Destinasyon Pazarlama Projesi’ni planladık.
Projenin açılış günü olarak ise, anlamlı olması açısından, Çin’de Yeni Yıl başlangıcı olarak kabul edilen 16 Şubat 2018 tarihini seçtik ve bu tarihten başlayarak bu güzel etkinliğimizi gerçekleştirdik. Nisan ayı içerisinde ise, proje kapsamındaki etkinliklerimiz daha geniş katılımlı bir programla sürecek” dedi.
Akabinde sıcak hava balon turunun rüzgâr nedeniyle iptal edilmesinin ardından, Çinli turistler balonlardaki afişlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.