banner461

Otomatik sulama sistemi ile sulanacak

Nevşehir Belediyesi tarafından Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kavşağında çimlendirilerek fidan ve süs bitkilerinin ekildiği orta refüjdeki yeşil alanlar, bundan sonra otomatik sulama sistemi ile sulanacak.

banner15
Otomatik sulama sistemi ile sulanacak
24 Aralık 2014 Çarşamba 13:36

banner517
banner134
 Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından değişik süs bitkileri ve fidanların yanı sıra çimlendirilerek yeşillendirilen orta refüjün otomatik sistemden yararlanılarak sulandırılması amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli ÜniversitesiKavşağı’na farklı bir güzellik kazandıracak bu kapsamdaki çalışmalarla su tankerleri yardımıyla yapılan orta refüjdeki sulama çalışmaları daha az orandaki su harcaması ile daha verimli bir şekilde yapılır hale getirilecek.

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 6 yıl önce
Abi ben zubeyde hanim caddesinin oralarda oturuyorum hele o yaz gunleri aglayasim geliyor inan o kadar bos su akiyor ki gormeniz lazım o belediyenin arabalari 25 ton su alıyor tek seferde ve o adamalr gece 12 aksam 8 e kadar araliksiz suluyolar suladiklari senin benin icdigim su oyle kotu su falanda degil yeraltindan gelen su ozellikle askeriyenin ordaki çimleri suluyolar 25 ton suyun yarısından cogu zaten yola gidiyo cimede degik yazik gunah abi bununla ilgili sizin fib haber olarak bir haber yapmanizi istiyorum bir vatandas olarak.. yetkililere sesimizi duyurmamiz lazim en kisa surede haberinizi bekliyorum lutfen..
Avatar
OMR - 6 yıl önce
tamam yapilan çalimalar çok güzel nevşehi̇r yeşi̇llendi̇ çehresi̇ güzelleşti̇ amabeledi̇ye mevcut olan yeralti su kaynaklarini kullanmaktansa boşa gi̇den sulari değelendirse yarinlarimizin temi̇nati olan su kaynalarimizi bu şeki̇lde heba etmese daha güzel olmazmi