banner461

Vali Aktaş, Müftülük Aylık Personel Toplantısına Katıldı

İl Müftülüğünce düzenlenen Şubat Ayı Aylık Personel Toplantısı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

banner15
Vali Aktaş, Müftülük Aylık Personel Toplantısına Katıldı
16 Şubat 2018 Cuma 18:57

banner517
banner134
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın iştirak ettiği, Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcıları, Din görevlileri ve büro personeli katıldı.
Toplantıda Din görevlileri ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş; “Toplantımızın ülkemize ve İlimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkemizde gururla ifade edeceğimiz, gururla anlatacağımız güzel gelişmeler oluyor. Türk ordusu vatanını, milletini korumak, önündeki tehditleri kaldırmak için var gücüyle mücadele ediyor. Her gün onlarca hain terörist etkisiz hale getiriliyor, şehitlerimizin kanı yerde kalmıyor. Allah onları muzaffer eylesin, ordumuzu başarıya ulaştırsın” dedi ve “Sizlerin de bu konuda özellikle vatandaşların aydınlatılması, askerimizin muzafferiyatı için Kur’an-ı Kerim tilavetleri, hatimler ve dualar tertip etmenizi canu gönülden temenni ediyorum. Zaten bunların çoğunu sizler yapıyorsunuz” dedi.
Vali Aktaş; “Diyanetimiz de, Müftülüklerimiz de, din görevlilerimiz de çağa ayak uydurarak sadece cami içerisindeki vazifeleriyle değil, camilerin müştemilatlarında, değişik yerlerinde artık büyüklerin yanında anaokulu seviyesine gelmiş çocuklara ve o seviyedeki çocuklara da Kur’an-ı Kerim öğretme, milli ve manevi değerleri verme hizmetlerinde bulunuyorsunuz. Bunların gelecekteki katkıları yadsınamayacak kadar büyük olacaktır. Bu çalışmalarınızda hepinize teşekkür ediyor, bizlerin üzerine ne düşüyorsa seve seve yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.
Vali Aktaş; “Sizlerin üstün gayret göstererek çalışma yapmanızı istediğimiz bu günkü ana konulardan biri Bağımlılıkla Mücadele konusu. Gençlerimizin bu illetle buluşmadan, tanışmadan önce bu tuzaklara düşmemeleri konusunda siz din görevlilerimizden vatandaşlarımızı bilgilendirmenizi, eğer kullanan var ise bunları da gerekli kurumlara bildirmenizi istirham ediyorum” dedi.   
İkincisi; Okur Yazar Olmayan Kalmasın Kampanyası. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde bu ay itibarıyla “Okuryazarlık Seferberliği” başlatılmıştır. Bizler okuma-yazma bilmeyen kimse kalmaması konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sizlerden de güncel tespitlerin yapılması anlamında yardımcı olmanızı istirham ediyorum diyerek devam eden Vali Aktaş, diğer bir husus ise; “Devletin vatandaşlarımıza sunduğu çeşitli sosyal yardımlardır. Bu hususta hükümetçe alınan kararlar genelde teorikte kalmaktadır. Özellikle, camilerimizde ve cami müştemilatlarında devletin bu tür sosyal imkânlarının duyurularak, hali gücü olmayan, devlet kapısına gelmekten hicap eden yurdumuzun en ücra köşesindeki vatandaşlarımızın da yararlanmalarının sağlanması hususunda azami gayret göstermenizi bekliyoruz” dedi.
Toplantıya katılmaktan dolayı memnuniyetlerini belirten Vali Aktaş, din görevlilerine başarılar diledi.
 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.