Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre  üniversite tercihi yapacak adayları,  huzurlu bir ortamda nitelikli bir eğitim alacakları Kapadokya’nın merkezinde yer alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne davet ettiğini belirterek NEVÜ’yü tercih edecek aday öğrencilere NEVÜ bünyesinde yer alan Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iletişime geçmeleri çağrısında bulundu.

Rektör Aktekin “Yükseköğretim tercihleri sürecinde NEVÜ’yü tercih etmeyi düşünen aday öğrencilerimiz;  üniversitemiz, yerleşkelerimiz, okullarımız, programlarımız, kariyer planlama ve Kapadokya Bölgesi’nin imkanları gibi daha birçok konuda etraflıca bilgi alabilecekleri Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ile iletişime geçebilirler” şeklinde açıklamada bulundu.  

NEVÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Hakkında

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, öğrenci adayları, öğrenciler, mezunlar ve çalışanların yetenek, bilgi, beceri, ilgi ve isteklerini ve ihtiyaçları dikkate alarak kariyer planlama ve geliştirme yetkinliklerinin iyileştirilmesini sağlamaktadır.

Üniversitemiz ve tüm iç paydaşların saygınlığını ve tercih edilebilirliğini artırmak ve bu surette Üniversitemiz ve Ülkemizin insan kaynakları potansiyelinin ve performansının geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Amaç; NEVÜ öğrencilerinin ve mezunlarının kariyer planlaması, uygulaması ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapmaktır.                                                                     

Misyon; Öğrenciyi tanıma, bilgi verme, staj sağlama, işe yerleştirme, kariyerlerini izleme, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri, onları geleceğe hazırlarken mutlu birey olarak farkındalıklarını arttırmaktır.

Vizyon; Üniversite eğitimi sonrasında kariyer yolculuğuna başlayacak mezunların, mümkün olduğunca kendisini ve karşısına çıkacak seçenekleri stajlar, bilgilendirme toplantıları ve kişisel gelişim seminerleri ve eğitimleri ile önceden kendini geliştirmiş, gelecek hedeflerini netleştirmeye başlamış, farkındalığı yüksek bireyler olmalarını desteklemek ve öğrencileri bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

Kalite Politikası; Öğrencilerin kendini tanıma sürecinde ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, öğrenciye bunu sağlarken Kalite süreçlerini takip etmek.

Merkez İletişim Bilgileri

Telefon: 90 384 228 10 00 (Ana Santral)

Dahili: 10550

E-posta: [email protected].tr