banner461

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’den Mevlit Kandili mesajı

AK Parti Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Mevlid Kandili vesilesiyle yayınladığı mesajda, "Bütün İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber Efendimiz'in (sas) dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini, geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum." dedi.

banner15
AK Parti Nevşehir Merkez  İlçe  Başkanı Salih Açıkgöz’den  Mevlit Kandili mesajı
23 Ocak 2013 Çarşamba 15:23

banner134

 AK Parti Nevşehir Merkez  İlçe  Başkanı Salih Açıkgöz, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz'in (sas), dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nin bir kez daha idrak edileceğini belirtti. Köktaş, şöyle dedi:

 

"Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas)'dir. Toplumsal barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği hedefleyen; çatışma yerine, tüm insanlığın bir arada huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir dünya kurmayı öngören Peygamber Efendimiz'i (sas) sevmek ve onu örnek almak; onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak; davranışlarımızı onun örnek ahlakına ve tavsiyelerine göre şekillendirmek önemlidir. Bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam aleminin ve Nevşehirli vatandaşlarımızın Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.