banner461

Nevşehir Milletvekili Sarıaslan: Sözlerim ‘başka taraflara’ çekildi

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, TBMM’den yaptığı bir basın açıklaması neticesinde basında çıkan ve kamuoyuna yansıyan haberler üzerine yazılı bir açıklamada bulundu.

banner15
Nevşehir Milletvekili Sarıaslan: Sözlerim ‘başka taraflara’ çekildi
16 Haziran 2021 Çarşamba 11:23

banner517
banner134

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, TBMM’den yaptığı bir basın açıklaması neticesinde basında çıkan ve kamuoyuna yansıyan haberler üzerine yazılı bir açıklamada bulundu.

Milletvekili Sarıaslan yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

KAMUOYUNA VE NEVŞEHİR’Lİ HEMŞEHRİLERİME  AÇIKLAMAMDIR

TBMM’den yapmış olduğum bir basın açıklaması neticesinde basında çıkan ve kamuoyuna yansıyan haberler üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum. Bizi tanıyanlar çok iyi bilir; Vatana, Bayrağa, Cumhuriyete ihanet asla bizim kitabımızda yazmaz. Bizim Bayrak ve Cumhuriyet sevdamız sosyal medya üzerinden yapılmaya çalışılan itibarsızlaştırma ve çamur siyaseti ile asla ölçülemez.

İstemsizce söylediğim bir kelimeden yola çıkılarak, partimi ve şahsımı itibarsızlaştırma çabaları boş çabalardır. Buna benzer algılar oluşturarak; esnafın, çiftçinin, sanayicinin sorunlarını, gitgide kötüye giden ekonominin, arsızlığın ve hırsızlığın üstünü asla örtemezsiniz. Buna izin vermeyiz, halkımız izin vermez. Zamanı geldiğinde milletimiz gereğini yapar. Cumhuriyet ve bayrak kimsenin tekelinde değildir, Türk milletinin ortak değeridir.

Türklüğümün, cefakâr ve vefakaratalarımın tarihini ders alacak kadar değil, ders verecek kadar bilirim.Ülkemi,milletimi ve bayrağımı sevmekten beni kimse vazgeçiremez. Bana önyargıyla, vicdansızca, merhametsizce, ahlaksızca yorum yapan vatandaşlarımızı kınamıyorum, beni anlamaya davet ediyorum. Ben hatalarından ders alan ve gerektiğinde özür dileyebilen bir kişiliğe sahibim. Özür dilemek bir erdem vicdan işidir.

Seçim bölgem Nevşehir’de, İlçelerinde, Beldelerinde ve Köylerinde, gördüğüm bildiğim tüm sorunları TBMM’ye taşıdım ve bir çoğunun çözümüne de vesile oldum. Ülkeme, milletime,bayrağıma hizmet etme şevkimi hiçbir güç engelleyemez. Ufak tefek karalama kampanyaları Nevşehir sevdamızdan bizleri  vaz  geçiremez,  hizmet yolundan döndüremez.

Söylemlerimin kasten farklı taraflara çekilmesini, sosyal medyada şahsıma yapılan linç kampanyalarını ve sözlerimin başka taraflara çekilmesini doğru bulmuyorum. Yapıcı eleştiriler, hakaret, küfür içermeyen yorumlar baş tacımızdır, aksi durumlara karşı kanuni haklarımı kullanacağımı ve suçduyurusunda bulunacağımı buradan ifade etmek isterim.

Kamuoyuna saygı ve selamlarımla…

Av. Faruk SARIASLAN                                                                                              

Nevşehir Milletvekili

 İçişleri Komisyonu Üyesi

Bir yazı görseli olabilir


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.