banner461

Selmanpakoğlu’nun Gizligider’e Cevabı Gecikmedi

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’in Hacıbektaş Birde Ak Partiye Şans Versin, Bir de Ak Partinin tadına baksın açıklamalarına Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’ndan jet yanıt geldi.

banner15
Selmanpakoğlu’nun Gizligider’e Cevabı Gecikmedi
15 Ağustos 2013 Perşembe 12:49

banner517
banner134

 Selmanpakoğlu’nun Gizligider’e Cevabı Gecikmedi

Gizligider Hızlı Gitmiş

NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’in Hacıbektaş Birde Ak Partiye Şans Versin, Bir de Ak Partinin tadına baksın açıklamalarına Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’ndan jet yanıt geldi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider Hacıbektaş halkından önümüzdeki dönem Belediye Başkanlığı için kendilerine bir şans vermelerini istedi. AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider yaptığı açıklamada Hacıbektaş halkına seslenerek önümüzde ki dönem belediye başkanlığı seçimlerinde kendilerine bir şans verildiği takdirde AK Partinin vermiş olduğu hizmetin tadından vazgeçemeyeceklerini söyledi. Gizligider ''Şu anda tabi yedi ilçemizin beş tanesi AK Parti'de diğer ikisi yani Derinkuyu ilçemiz Milliyetçi Hareket Partili bir diğeri Hacıbektaş ilçesi ise Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanımız var. Biz özellikle Hacıbektaş ile ilgili çalışmalarımızda şunu ön plana çıkartmaya çalışıyoruz. Hacıbektaş Belediyesi bizde olmamasına rağmen Hacıbektaş ilçesine yapılan yatırım bu dönemde yapıldığı kadarıyla hiç bir dönemde yapılmadı. Bakın AK Parti olarak duble yol çalışmaları başlatıldığı zaman ilk olarak Hacıbektaş ilçemizden başlatıldı. Yine yakın tarihe kadar hiç bir ilçenin üniversitesi yoktu. Ama Hacıbektaş'ta vardı. Yine devam edelim TOKİ ayrı bir Hacıbektaş kuruldu oraya. Son derece güzel ve talibi de çok olan bir proje yapıldı. Yine son bir şeyi paylaşmak isterim en son ziyaretimde de özellikle gidip gördüm. 25 yataklı bir hastane söz konusu. Yani içini de gördüm son derece şahane bir eser oldu. Bunların hepsi AK Partinin Hacıbektaş'ı ne kadar önemsediğini sadece bunu belediyesi almak için değerlendirmemek anlamında değerlendirmeyin. Hacıbektaş'ın Türkiye'de sembolik bir önemi var. Yani alevi kardeşlerimizin Hacıbektaş'ı Velinin yolundan giden kardeşlerimizin merkezi durumunda. Biz şunu söylüyoruz Hacıbektaş'a, Hacıbektaş AK Partiye bir şans versin ve görsün hizmet nasıl olacak. Çok açık söyleyeyim geçen yıl şenliklerde belediyenin yapması gereken şehir içi asfalt çalışması bile özel idare vasıtasıyla yapıldı. Çünkü tüm Türkiye'de hatta dünyanın farklı ülkelerinden misafirlerimiz geldi hatta bu yılda gelecek. Yani bizim amacımız işte bu belediye çalışmıyor şeklinde bir afişe etmek veya birilerinin başarısızlığını yüzüne vurmak değil. Bizim amacımız Nevşehir'e yakışan, Hacıbektaş'a yakışan bir belediye çalışmasını ortaya koymak. Ve tekrar ediyorum bizimi için şu çok önemli. Bu zamana kadar farklı ideolojik saplantılar ile farklı ideolojik refleksler ile belki orada sol iktidar oldu. Yani Hacıbektaşlı tabiri caizse o hizmetin tadına baktı. Bizde diyoruz ki birde AK Partinin hizmetinin tadına bakın. Bir bakın bakalım. Bence vazgeçemeyecekler” dedi.

Bu açıklamaların üzerine Milletvekili Gizligider’e yanıt veren Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Gizligider Hızlı Gitmiş” dedi.

Röportajımız esnasında zaman zaman Ebubekir Gizligider yerine Abdülkadir Hızlıgider sözünü kullanan Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, “Ebubekir Bey gerçekten soyadı gibi gizli ve hızlı gitmiş. Hacıbektaş’ın AKP ye geçmesinin hangi ortamda ve hangi durumda olabileceğine bakmak lazım. Türkiye’de adil düzen kurulmuş mu?. Hacıbektaşlılar ne istiyor ve Alevi Bektaşiler ne istiyor ona bakmak lazım. Cemevlerine yasal statü verilmesinde Ebubekir Gizligider’in bir katkısı olmuş mu?. Din derslerinin zorunlu halden çıkarılmasında Sayın Gizligider’in bir katkısı oluyor mu?. Gizligider Alevi köylerine cami yaptırma politikasına biz son veriyoruz diyebilmeli. Diyanet işlerinin Sünni bir kurum olmaktan çıkarılmasına katkı sağlayacak mı?. Bunlar için çaba sarf etmesi lazım. Sivas’ta yakılan ve 33 aydınımızın hayatını kaybettiği o otelin bir müze haline getirilmesine bir katkı sağlayabilecek mi önce ona bakmak lazım. Bunları sağlayabilirse Gizligider Hacıbektaş belediye başkanlığını hak ediyor demektir. O zaman gelin konuşalım” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yani - 8 yıl önce
belediye başkanı tamamen kendi eksikliklerini alevi kardeşlerimizi istismar ederek kapatmak istiyor.belediye başkanı genel siyaset yapmak yerine taş üstüne taş koyamadığına bakmalıdır.yazık.vekil haklı.
Avatar
ak - 8 yıl önce
sayın vekilim haklı kim nerse desin artık yeter o ilçemizin hizmete ihtiyacı var
Avatar
sevgili başkan - 8 yıl önce
şahsınızın biaz size oy veren vatandaşınıza saygınız olsa hizmet ederdiniz.ama hep işin kolayına yani istismar a hep yöneldiniz.gel keyfim gel.
Avatar
SERDAR TOSUN - 8 yıl önce
bence hacibektaş belediyesini almamak daha hayirli baksana chp li bel.başk. neler istiyor chp zihniyetini anlamak mümkün değil
Avatar
nevşehirli - 8 yıl önce
başkanın bahsettiği mevzuları chp tek partiyken çözemediki,,hem hacıbektaşlılara hizmet için bir şans verin, diyen milletvekiline, genel proplemleri söyleyip, bunları yaparsan gel konuşalım denilmesini yadırgadım, başkanıma yakışmayan bi açıklama yapmış