Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Topaklı köyünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı.

Sabah saat 10.00'da Topaklı Ortaokulu'ndan bayrak yürüyüşü ile başlayan 100. yıl kutlamaları ilk okulda sayı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti.

Topaklı köyünde düzenlenen 100. yıl özel tören renkli görüntülere sahne oldu.

Topaklı köyü Muhtar Kamelya Atıl'ın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasından sonra ilk ve orta okul öğrencilerinin okuduğu şiirler marşlar, halk oyunları gösterileri sonrası tören sona erdi.

Akşamında ise höyükte ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan Topaklılı vatandaşların coşkusu altında havai fişek ve meşale gösterisi yapıldı.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun

Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlamalarına özel köyümüze yakışan muhteşem bir proğram düzenlendiğini söyleyen Topaklı köyü Muhtar Kamelya Atıl, nice 100 yıllar temennisinde bulunarak, “Canları pahasına vatanlarını savunarak bu cennet vatanı bize armağan eden, başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. Nice 100’lü yıllara” diye konuştu.

Topaklı köyünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yıldönümüne özel düzenlenen etkinlikler büyük beğeni topladı.

Topaklı'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı böyle kutladı!