banner461

Çevre Kirliliği İle Mücadele İçin Komisyon Kurulmalı

Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesini yerli ve yabancı turistlere tanıtan Turist Rehberleri bölgedeki turist ören yerlerinin kirletildiğinden yana dertli.

banner15
Çevre Kirliliği İle Mücadele İçin Komisyon Kurulmalı
15 Aralık 2014 Pazartesi 12:02

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesini yerli ve yabancı turistlere tanıtan Turist Rehberleri bölgedeki turist ören yerlerinin kirletildiğinden yana dertli.

Nevşehir Rehberler Derneği Başkanı Sami Yılmaz, bölgedeki turistik ören yerlerinde karşılaşılan çevre kirliliği sorununun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğine işaret etti.

bölgesindeki en önemli sorunlarından birisinin çevre kirliliği olduğuna dikkat çeken Yılmaz, bazı vatandaşların bölgedeki duyarsızlığı nedeniyle bölgedeki turistik merkezlerin kirletildiğini, bu konuda bilinç oluşmasının önemli olduğunu söyledi.

Yılmaz, çevre kirliliğinin önlenmesi için belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının da çalışmalarını artırması gerektiğini ifade ederken, oluşturulmasını istedikleri komisyonun bu konularda da çalışma yapabileceğini ifade etti.  

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.