banner461

İstanbul Kapadokya Ekspresi treniyle Nevşehir'e turist taşıyacak

Türkiye'nin ilk yataklı lüks tren turu Kapadokya Ekspresi çalışmaları için start verildi.

banner15
İstanbul Kapadokya Ekspresi treniyle Nevşehir'e turist taşıyacak
06 Eylül 2021 Pazartesi 09:33

banner517
banner134

Türkiye ekonomisine katkı sağlamak ve turizm amaçlı planlanan projede İstanbul-Kayseri arasında seyahat edecek Kapadokya Ekspresi projesinde Nevşehir ilinide kapsayacak şekilde yataklı lüks tren, İstanbul Sirkeci garından kalkacak ve son durağı Kayseri olacak..

5 yıldızlı otel şeklinde vagonlardan oluşacak trende, seyahat eden turistler Kayseri ve Nevşehir'i gezecek, tarihi ve turistik yerleri keşfedecek

Türkiye’nin ilk yataklı lüks tren turu olacak Kapadokya Ekspresi projesi öncesi Kayseri Valiliğinde düzenlenen toplantıya Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Atik, Sun Group İşletme Müdürü Mustafa Orman ve Cappadocia Mice Başkanı Ertan Demirbaş katıldı.

Toplantıda, tren yolculuğu ile birlikte çok daha geniş çerçevede, çok daha fazla turiste ulaşmanın planlandığı proje ile ilgili fikir alış verişi yapılırken, Kapadokya Ekspresi'nin açılışı ile, iç turizme yeni bir dinamik kazandırması ve yeni istihdam alanlarının oluşturulması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi aracılığıyla, Global merkez ofisi Japonya'da bulunan HIS Türkiye ile Sun Group arasında gerçekleştirilen ve Kapadokya Ekspresi ile başlayacak Türkiye'nin ilk "Yataklı Lüks Tren Turu" projesinin imzaları geçtiğimiz aylarda İstanbul'da atılmıştı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.