banner461

Kısıtlamadan muaf olan turistler Kapadokya’nın tadını çıkardı

Sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olan yabancı turistler, yılbaşı tatili için geldikleri Kapadokya'da boş meydanların tadını çıkardı.

banner15
Kısıtlamadan muaf olan turistler Kapadokya’nın tadını çıkardı
05 Ocak 2021 Salı 14:12

banner143
banner134

Kısıtlamadan muaf olan ve Moskova'dan Kapadokya'ya yılbaşı tatili için gelen Rus aile Nevşehir'in Avanos ilçesinde boş meydanların tadını çıkardı.

Kısıtlamadan muaf olan turistler Avanos’a doyamadı...

Yabancı turistler, güzelliği ile görenleri cezbeden Zelve ören yeri ve Paşabağı'daki peribacalarının yanı sıra Kızılırmak nehri ve El sanatları merkezi Avanos'u da doyasıya geziyorlar.

Avanos'ta turistler sokak hayvanlarını besledi

Avanos çarşı merkezinde hizmet veren bir lokantadan aldıkları paket servisi ırmak kenarındaki banklarda oturarak karınlarını doyuran Rus aile daha sonra ekmeklerinden kalan parçaları alarak Kızılırmak nehrinde bulunan kazları ve ara caddelerdeki sokak köpeklerini beslediler.

2 Kızlarıyla birikte Moskova'dan Kapadokya'ya gelen Rus Aile; "Burada herşey inanılmaz çok güzel. Keşke kapalı bazı mekanlarda da yemek yiyebilme şansımız olsa idi. Ancak herşeye rağmen böylede güzel... Nehir kenarında açık havada bizim için çok ramantik oldu" sözleriyle duygularını ifade ettiler.

Haber / Foto: Metin YILDIRIM


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.